Konarski: Zagrywki, ataki, uraz kciuka i nagroda MVP

Siatkówka

Dawid Konarski zasłużenie zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) ligowej konfrontacji z Cerrad Czarnymi Radom. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dobrze spisywał się w ataku, nękał rywali zagrywkami, a w dobrej grze nie przeszkodził mu nawet uraz kciuka.

Dawid Konarski został uznany najlepszym zawodnikiem szlagierowego starcia 14. kolejki PlusLigi. Lider po pierwszej rundzie fazy zasadniczej - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z piątą drużyną w tabeli - Cerrad Czarnymi Radom. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi odnieśli zdecydowane zwycięstwo 3:0 (25:15, 25:19, 25:23), do czego w znaczący sposób przyczynił się atakujący reprezentacji Polski. Dawid Konarski zdobył w tym spotkaniu 17 punktów (14 atak + 1 blok + 2 zagrywka), skutecznie atakował i nękał rywali trudną zagrywką. W dobrej grze nie przeszkodził mu nawet uraz kciuka, którego nabawił się w drugiej odsłonie.

 

PlusLiga: ZAKSA znów gromi! Czarna seria Czarnych trwa

 

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla odnieśli 13. zwycięstwo w tym sezonie, siódme z rzędu. W sześciu ostatnich meczach rywale ZAKSY nie potrafili urwać tej drużynie nawet seta. W efekcie kędzierzynianie zdecydowanie przewodzą tabeli PlusLigi.

 

Występ Dawida Konarskiego w meczu z Cerrad Czarnymi Radom w załączonym materiale wideo.

ch, RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze