EHF Euro 2016: Pierwsza porażka biało-czerwonych

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Krakowie z Norwegią 28:30 w swym pierwszym występie w drugiej fazie grupowej EHF Euro 2016. Była to pierwsza porażka podopiecznych Michaela Bieglera na tym turnieju. W kolejnych grach biało-czerwoni zmierzą się z Białorusią i Chorwacją.

Faworytem meczu Polska - Norwegia była drużyna Michaela Bieglera. Polacy wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, pokonując kolejno Serbię 29:28, Macedonię 24:23 i Francję 31:25. Bilans naszych rywali to dwa zwycięstwa - z Chorwacją 34:31 i Białorusią 29:27 - oraz jedna porażka - z Islandią 25:26.

Bielecki najlepszy wśród Polaków. Wszystkie dziesięć trafień (WIDEO)

Trener reprezentacji Norwegii przyznał przed meczem, że rozpracował biało-czerwonych od A do Z. "Zakończyliśmy analizę gry Polaków w czwartek wieczorem, ponieważ rozbolały nas już głowy i nastąpił syndrom przesytu informacji. Ostatnią dobę przed tym ważnym meczem poświęcimy na wyciszenie, ponieważ poziom nerwów w naszej drużynie narasta z dnia na dzień" - stwierdził Christian Berge.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, skuteczna gra w ataku i pomyłki Norwegów w ofensywie dały podopiecznym Michaela Bieglera (3:1, 4:2, 6:3). Po dziesięciu minutach pierwszej połowy Norwegowie zaczęli odrabiać straty. Po kwadransie gry różnica zmalała do jednej bramki (7:6), a biało-czerwoni nie potrafili wykorzystać momentów gry w przewadze. W 16. minucie  Espen Lie Hansen wyrównał, a w dalszej części gry ten sam zawodnik jeszcze kilkukrotnie zaskoczył polskich bramkarzy. W 18. minucie goście już prowadzili (8:9), a na cztery minuty przed końcem straty Polaków wzrosły do trzech goli (12:15). W końcówce pierwszej połowy gospodarze ruszyli do odrabiania strat, w efekcie schodzili na przerwie przegrywając jedną bramką - 15:16.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Sandera Sagosena. Polacy przez trzydzieści minut gonili wynik meczu, kilkukrotnie zdobywali bramki kontaktowe (20:21, 23:24). Jeszcze w 59. minucie, po trafieniu Michała Szyby było 28:29. Trafianie Kenta Robina Tonnesena z rzutu karnego przesądziło o sukcesie podopiecznych Christiana Berge.

Norwegowie wywalczyli zwycięstwo twardą obroną i szybkimi, skutecznymi atakami. Porażka biało-czerwonych skomplikowała sytuację w grupie 1: Polacy w kolejnych meczach zmierzą się z Białorusią (25.01) i Chorwacją (27.01). MVP: Espen Lie Hansen.

Polska – Norwegia 28:30 (15:16)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Karol Bielecki 10, Michał Jurecki 9,Michał Szyba 3, Michał Daszek 2, Kamil Syprzak 2, Krzysztof Lijewski 2, Piotr Chrapkowski 0, Rafał Gliński 0, Maciej Gębala 0, Piotr Grabarczyk 0, Bartosz Konitz 0, Przemysław Krajewski 0, Jakub Łucak 0, Adam Wiśniewski 0

Norwegia: Espen Christensen, Ole Erevik – Lie Espen Hansen 8, Kent Robin Tonnesen 6, Magnus Jondal 5, Kristian Bjornsen 4, Sander Sagosen 4, Bjarte Myrhol 1, Christian O’Sullivan 1, Harald Reinkind 1 Joakim Hykkerud 0, Magnus Gullerud 0, Erlend Mamelund 0, Thomas Kristenssen 0, Pettr Overby 0

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

19:13

Transmisja meczu Polska - Norwegia w Polsacie i Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:30. Spotkanie skomentują Tomasz Włodarczyk i Wojciech Nowiński.

19:21

19:58

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy 1 Francja pokonała Chorwację 32:24 (16:10).

EHF Euro 2016: Francuzi pokazali klasę! Chorwacja rozbita

20:03

Nagrodę MVP za to spotkanie wywalczył Thierry Omeyer. Widzieliście, co francuski bramkarz zrobił w tym spotkaniu?

Omeyer przebił wszystkich! Fantastyczny gol bramkarza po... dwóch słupkach (WIDEO)

20:10

SKŁADY:

POLSKA: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Przemysław Krajewski, Adam Wiśniewski, Michał Jurecki, Maciej Gębala, Bartosz Konitz, Piotr Grabarczyk, Rafał Gliński, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Jakub Łucak, Michał Szyba, Piotr Chrapkowski. Trener: Michael Biegler.
NORWEGIA: Ole Erevik, Espen Christensen, Sander Sagosen, Thomas Kristiansen, Joakim Hykkerud, Bjarte Myrhol, Peter Overby, Erlend Mamelund, Kent Robin Tonnesen, Magnus Jondal, Kristian Bjornsen, Andre Lindboe, Magnus Gullerud, Christian O'Sullivan, Herald Reinkind, Espen Lie Hansen. Trener: Christian Berge.

20:27

Słuchamy hymnów obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" tradycyjnie zaśpiewany a'capella.

20:30

['1] POLSKA - NORWEGIA 0:0 Zaczynamy!

20:31

['1] POLSKA - NORWEGIA 1:0 Kamil Syprzak otwiera wynik meczu!

20:32

['2] POLSKA - NORWEGIA 1:1

Mecz prowadzą Hiszpanie Oscar Raluy Lopez – Angel Sabroso Ramirez.

20:32

['3] POLSKA - NORWEGIA 2:1 Trafia Karol Bielecki.

20:35

['4] POLSKA - NORWEGIA 3:1 Michał Jurecki pokonał bramkarza rywali. Erlend Mamelund - kara 2. minuty.

20:37

['5] POLSKA - NORWEGIA 3:1 Norwegowie mylą się w ataku.

20:38

['5] POLSKA - NORWEGIA 3:2 Magnus Jondal rzuca ze skrzydła.

20:38

['8] POLSKA - NORWEGIA 4:2 Karol Bielecki trafia z karnego.

20:40

['9] POLSKA - NORWEGIA 5:2 Krzysztof Lijewski efektowną przerzutką pokonał bramkarza rywali.

20:40

['10] POLSKA - NORWEGIA 5:3 Skuteczna odpowiedź Norwegów.

20:41

['10] POLSKA - NORWEGIA 6:3 Michał Jurecki skutecznie.

20:42

['11] POLSKA - NORWEGIA 6:4  Trafia Herald Reinkind.

20:42

['11] POLSKA - NORWEGIA 6:4 Erlend Mamelund wędruje na ławkę kar.

20:45

['13] POLSKA - NORWEGIA 7:5 Biało-czerwoni utrzymują przewagę. Trafia Espen Lie Hansen, odpowiada Krzysztof Lijewski.

20:46

['15] POLSKA - NORWEGIA 7:6 Erlend Mamelund - 2 minuty kary.

20:48

['16] POLSKA - NORWEGIA 7:7 Espen Lie Hansen wyrównał!

20:48

['16] POLSKA - NORWEGIA 8:7 Polacy odzyskują prowadzenie po trafieniu Kamila Syprzaka.

20:50

['17] POLSKA - NORWEGIA 8:8 Kristian Bjornsen kończy kontrę Norwegów.

20:51

['18] POLSKA - NORWEGIA 8:9 Magnus Jondal daje prowadzenie ekipie Norwegii. Trener Michael Biegler prosi o czas.

20:53

['19] POLSKA - NORWEGIA 9:9 Rzut karny na bramkę zamienia Karol Bielecki.

20:53

['20] POLSKA - NORWEGIA 9:10 Espen Lie Hansen znów trafia.

20:54

['20] POLSKA - NORWEGIA 10:10 Michał Daszek trafia i po dwudziestu minutach kibice w Tauron Arenie Kraków obejrzeli 20 bramek.

20:55

['21] POLSKA - NORWEGIA 11:11 Walka cios za cios w tej części meczu.

20:55

['21] POLSKA - NORWEGIA 11:12 Espen Lie Hansen trafia.

20:58

['23] POLSKA - NORWEGIA 12:12 Pierwsza w tym meczu skuteczna interwencja polskiego bramkarza. Rzut rywal broni Piotr Wyszomirski. Po chwili skutecznie rzuca Karol Bielecki.

20:58

['24] POLSKA - NORWEGIA 12:13

21:00

['25] POLSKA - NORWEGIA 12:14 Kent Robin Tonnesen i już dwie bramki zaliczki Norwegów.

21:00

['26] POLSKA - NORWEGIA 12:15 Magnus Jondal powiększa przewagę Norwegów.

21:01

['27] POLSKA - NORWEGIA 13:15 Rzut karny na bramkę zamienia Karol Bielecki.

21:02

['28] POLSKA - NORWEGIA 14:15 Kontrę Polaków kończy Michał Daszek.

21:03

['28] POLSKA - NORWEGIA 14:15 Sławomir Szmal obronił karnego!

21:05

['29] POLSKA - NORWEGIA 14:15 Czas dla szkoleniowca Norwegów.

21:08

['30] POLSKA - NORWEGIA 15:16 Kent Robin Tonnesen trafia dla Norwegów. Odpowiada Krzysztof Lijewski, który rzutem na 10. sekund przed końcem gry ustala wynik pierwszej połowy. Jedną bramkę tracą Polacy po 30. minutach gry.

21:24

['31] POLSKA - NORWEGIA 15:17 Sander Sagosen otworzył wynik drugiej połowy.

21:25

['32] POLSKA - NORWEGIA 16:18 Skutecznie Michał Jurecki. Polacy znów grają w przewadze.

21:25

['33] POLSKA - NORWEGIA 16:18 Michał Szyba wędruje na ławkę kar.

21:26

21:27

['34] POLSKA - NORWEGIA 16:19 Magnus Jondal trafia z karnego.

21:28

21:29

['34] POLSKA - NORWEGIA 17:19 Michał Jurecki przedarł się przez norweską defensywę.

21:29

['34] POLSKA - NORWEGIA 17:20 Sander Sagosen skutecznie.

21:31

['35] POLSKA - NORWEGIA 17:20 Michał Jurecki nie wykorzystał karnego.

21:34

['37] POLSKA - NORWEGIA 18:20 Petarda Michała Jureckiego!

21:34

['38] POLSKA - NORWEGIA 18:21 Kristian Bjornsen ze skrzydła.

21:34

['40] POLSKA - NORWEGIA 19:21 Karol Bielecki z karnego.

21:38

['43] POLSKA - NORWEGIA 20:21 Karol Bielecki trafia i już tylko jedna bramka straty!

21:38

['43] POLSKA - NORWEGIA 20:22 Espen Lie Hansen odpowiada.

21:39

['44] POLSKA - NORWEGIA 20:23 I znów Espen Lie Hansen...

21:41

['45] POLSKA - NORWEGIA 20:23

21:41

['46] POLSKA - NORWEGIA 20:23 Sławomir Szmal broni rzut karny!

21:43

['46] POLSKA - NORWEGIA 20:23 Trener Michael Biegler prosi o czas.

21:44

['46] POLSKA - NORWEGIA 21:23 Trafia Michał Szyba.

21:45

['48] POLSKA - NORWEGIA 21:24 Trafia Christian O'Sullivan.

21:48

['49] POLSKA - NORWEGIA 22:24 Znów skutecznie Michał Szyba.

21:49

['50] POLSKA - NORWEGIA 23:24 Karol Bielecki wymanewrował obronę rywali. Znów tylko jedna bramka różnicy...

21:50

['51] POLSKA - NORWEGIA 24:26 Rzuca Michał Jurecki, ale szybko odpowiada Magnus Jondal.

21:53

['54] POLSKA - NORWEGIA 24:27 Kristian Bjornsen... Michael Biegler bierze czas.

Sonda: Kto najlepszym polskim zawodnikiem w meczu z Norwegią?

21:54

['54] POLSKA - NORWEGIA 25:27 Karol Bielecki pokonał bramkarza rywali.

21:56

['56] POLSKA - NORWEGIA 26:27 Karol Bielecki zdobywa kontaktową bramkę.

21:58

['58] POLSKA - NORWEGIA 27:28 Efektowny rzut Michała Jureckiego.

21:59

['58] POLSKA - NORWEGIA 27:29 Trafia Kent Robin Tonnesen...

21:59

['59] POLSKA - NORWEGIA 28:29 Michał Szyba!

22:00

['59] POLSKA - NORWEGIA 28:30 Kent Robin Tonnesen trafia z karnego.

22:04

['60] POLSKA - NORWEGIA 28:30 (15:16) Koniec meczu. Pierwsza porażka Polaków na EHF Euro 2016... Walczymy dalej, przed biało-czerwonymi kolejne mecze: z Białorusią i Chorwacją. MVP: Espen Lie Hansen.