Agent specjalny Rutenka, czyli najlepszy snajper Białorusi (WIDEO)

Piłka ręczna

Po porażce z Norwegią reprezentacja Polski musi wrócić na ścieżkę zwycięstw. Rywalem biało-czerwonych będzie Białoruś, czyli zespół dowodzony przez wyjątkową indywidualność. Siarhiej Rutenka to zawodnik klasy światowej, a udowadnia to znajdując się po czterech meczach na szczycie klasyfikacji strzelców z 25 golami. Przedstawiamy wszystkie bramki lidera naszych najbliższych rywali.

Na Euro 2016 możemy wyróżnić drużyny, których siłą jest gra zespołowa - jak chociażby Norwegia, jednak zespół Białorusi opiera się w dużej mierze na indywidualnościach. Świetnie radzą sobie Borys Puchowski (21 goli) i Siarhiej Szyłowicz (19), jednak to jego imiennik jest prawdziwą gwiazdą zespołu i całych mistrzostw. Siarhiej Rutenka przewodzi klasyfikacji strzelców po czterech spotkaniach z 25 trafieniami - nawet pomimo tego, że w meczu z Francją... nie trafił do siatki ani razu.

40% Omeyera! Wszystkie interwencje geniusza z Chorwacją (WIDEO)

Trójkolorowi znakomicie zneutralizowali jedną z gwiazd Barcelony, jednak inne zespoły nie mają recepty na doświadczonego rozgrywającego. Osiem goli przeciwko Chorwacji, kolejne osiem przeciwko Islandii i dziewięć rzuconych Norwegii dały Rutence pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. 25 goli na 42 prób dały Białorusinowi 60% skuteczności, z siedmiu metrów Rutenka trafił 5/9.

Czy Polacy będą w stanie zneutralizować zagrożenie płynące ze strony Rutenki? Jego specjalnością są rzuty z drugiego tempa: Białorusin zawisa w powietrzu, opiera się o blokujących obrońców i wykonuje egzekucję. Jeśli obowiązkowe wręcz zwycięstwo biało-czerwonych nad Białorusią ma dojść do skutku, kluczowe będzie pozbawienie miejsca i pozycji rzutowych rozgrywającego Barcelony.

Wszystkie 25 goli Siarhieja Rutenki w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Hubert Chmielewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie