Chrapkowski: Białorusi narzucimy nasze warunki gry

Piłka ręczna

Z Norwegią i Chorwacją Białoruś przegrała minimalnie. Na pewno będą chcieli pokazać, że potrafią grać w piłkę ręczną. Nie można ich zlekceważyć, bo zostaniemy ukarani. Musimy narzucić Białorusinom nasze warunki - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl reprezentant Polski Piotr Chrapkowski.

Szymon Rojek: W meczu z Norwegią nie najlepiej zafunkcjonowała nasza obrona. Jak widziałeś to ze swojej perspektywy? Co się stało, że Norwegowie bramki zdobywali tak łatwo?

 

Piotr Chrapkowski: Zagraliśmy słabo. W obronie za szeroko, za mało agresywnie. Jeśli my gramy słabo, to nawet bramkarze nie pomogą. Później szły kontry, Norwegowie zdobywali bramki. Wszystko w ataku pozycyjnym. Jeśli chce się wygrywać, to nie można tak grać.

 

Polska - Norwegia: Skrót meczu (WIDEO)

 

Da się wyrzucić z głowy świadomość straconej szansy?

 

To zwycięstwo teoretycznie dawało nam półfinał, chociaż i tak trzeba było wygrać jeszcze jeden mecz. Teraz musimy triumfować w dwóch i tyle.

 

Przed nami Białoruś – najsłabszy rywal w grupie?

 

Z Norwegią i Chorwacją przegrali minimalnie. Na pewno będą chcieli pokazać, że potrafią grać w piłkę ręczną. Dwa lata temu wygraliśmy z nimi szczęśliwie w końcówce. Łatwo nie będzie. Nie można ich zlekceważyć, bo zostaniemy ukarani. Musimy narzucić Białorusinom nasze warunki.

 

Całą rozmowę z Piotrem Chrapkowskim zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie