EHF Euro 2016: Oto magiczne miejsce! Zajrzyj za kulisy Tauron Areny

Piłka ręczna

Tauron Arena w Krakowie to miejsce wyjątkowe! W tej właśnie hali reprezentanci Polski od początku mistrzostw Europy w piłce ręcznej walczą z rywalami zmierzając w kierunku strefy medalowej. Czy w Krakowie biało-czerwoni szczypiorniści razem z tysiącami kibiców będą świętować medal EHF Euro 2016? Tylko na Polsatsport.pl zajrzyj za kulisy Tauron Areny!

Tauron Arena Kraków to wyjątkowa, wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa. Jej pojemność, w zależności od typu imprezy, waha się między 11 tys., a 18 tys. miejsc. To największa taka hala w naszym kraju! W ostatnich tygodniach Tauron Arenę spowiła magia. Wszystko dzięki wspaniałym polskim kibicom, którzy dopingują kadrę Michaela Bieglera na odbywających się w naszym kraju mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. - To największa impreza sportowa, jaka odbywa się w Polsce w roku 2016. Jesteśmy na zwieńczeniu Euro, spijamy tę śmietankę – wyjaśnił na początku venue manager Jan Ciecierzyński.

 

Kmita: Mamy złoto i wciąż idziemy po złoto

 

Jak hala została dostosowana do potrzeb szczypiornistów? To po krótce wytłumaczył floor manager hali Michał Skalski. - Najpierw stanęło boisko, później piłkochwyty, krzesełka, stoły sędziowskie. Od tego zaczęliśmy. Teraz wszystko toczy się jak w maszynie – zapewnił.

 

Nasza kamera zajrzała do centrum dowodzenia. Tam znajdują się monitoring oraz przedstawiciele służb zarządzających imprezą. – Monitoring Areny to 400 kamer. Zazwyczaj siedzi tu 12 osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Pracę zaczynamy wcześniej rano, a kończymy dobrze po północy – opowiedział Polsatsport.pl venue security manager Wadim Dyba.

 

Za kulisy Tauron Areny Kraków zajrzyj oglądając materiał wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Łukasz Borowski, Tomasz Ołdak, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze