Gwiazda Białorusi: Możecie myśleć o medalu. Nawet złotym!

Piłka ręczna

Polska ma dobrą defensywę, świetnego bramkarza, niezłe skrzydła. Jurecki, Bielecki, Lijewski to znakomici zawodnicy. Dlatego możecie myśleć o medalu, a nawet o pierwszym miejscu - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl przed meczem z Polską lider reprezentacji Białorusi Siarhiej Rutenka.

Szymon Rojek: Białoruś gra w kolejnej rundzie mistrzostw Europy w Polsce. Dla Was to już duży sukces. Co chcecie osiągnąć w tym turnieju?

 

Siarhiej Rutenka: Już przed Euro mówiliśmy o tym, że awans do kolejnej rundy byłby dużym osiągnięciem. Nie chcieliśmy przyjechać do Polski na wycieczkę. Z Francją zagraliśmy co prawda bardzo słabo. Rywalizując z takim zespołem, jeśli nie prezentujesz swojego maksimum, to osiągasz katastroficzny wynik. Dlatego chcemy udowodnić ludziom, że potrafimy grać znacznie lepiej.

 

Agent specjalny Rutenka, czyli najlepszy snajper Białorusi (WIDEO)

 

Widzi Pan atuty reprezentacji Polski? Gdzie są jej słabości?

 

To bardzo kompletny zespół. Trudno powiedzieć, gdzie są jego słabości. Na pewno można je znaleźć w trakcie meczu. Na przykład dostrzegając błędy w obronie. Wówczas można reagować. Polska ma dobrą defensywę, świetnego bramkarza, niezłe skrzydła. Jurecki, Bielecki, Lijewski to znakomici zawodnicy. Dlatego możecie myśleć o medalu, a nawet o pierwszym miejscu.

 

Pamięta Pan ostatni mecz z Polską? To była dramatyczna rywalizacja. Wygraliśmy dopiero w samej końcówce…

 

Jasne, że pamiętam, ale ten mecz nie ma znaczenia dla poniedziałkowego starcia. Polacy będą mieli wielkie wsparcie kibiców. To niezwykle istotne. Dostaje się wtedy dodatkową motywację. Skupiamy się na przygotowaniu taktycznym i spróbujemy was zaskoczyć. Łatwe to jednak nie będzie.

 

Całą rozmowę z liderem reprezentacji Białorusi zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie