Janikowski wygrał turniej zapaśniczy w Zagrzebiu

Sporty walki

Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) wygrał zawody zapaśników w stylu kalasycznym w Zagrzebiu. W finale kategorii 85 kg pokonał Serba Petera Balo. Na podium stanęło się jeszcze czterech Polaków.

Co za nokaut! Pięściarz prawie wypadł z ringu (WIDEO)

Druga lokata przypadła Arkadiuszowi Kułynyczowi (Olimpijczyk Radom) - 75 kg, który przegrał w finale z Chorwatem Bozo Starcevicem, natomiast trzecia Edgarowi Babajanowi (Sobieski Poznań) - 75 kg oraz Dawidowi Erseticowi (Unia Racibórz) - 59 kg. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył również Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) w kat. 85 kg.

Pozostałe lokaty biało-czerwonych:
5. Dawid Szkodziński (AKS Piotrków Trybunalski) - 59 kg Radosław Grzybicki (AKS) - 98 Arkadiusz Gucik (Unia Racibórz) - 59 6. Łukasz Banak (Śląsk Wrocław) - 130 7. Mateusz Bernatek (AKS ) - 66 Mateusz Wolny (Unia Racibórz) - 75 8. Michał Tracz (Śląsk )- 59 Piotr Przepiórka (Olimpiczyk) - 75 9. Iwan Nylipiuk (AZS AWF Warszawa) - 75 10. Jacek Tomaszewski (AKS) - 75 12. Grzegorz Wanke (Start Miastko) - 66 Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) - 59