Kraft: Najlepsze zawody w tym sezonie

Zimowe
Kraft: Najlepsze zawody w tym sezonie
fot. PAP

Austriak Stefan Kraft, który wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich uznał, że jego start w Zakopanem był najlepszy w tym sezonie. Zadowoleni ze swoich występów byli także drugi na podium Michael Hayboeck, oraz trzeci Peter Prevc.

"Do tej pory trzy razy byłem tuż poza podium, więc tym bardziej się cieszę, że od razu wskoczyłem na najwyższy jego stopień. Tę radość potęguje fakt, że zaraz obok mnie stanął mój kolega z reprezentacji" - powiedział podczas konferencji prasowej Kraft.

 

PŚ w skokach: Ósma pozycja Stocha. Kraft wygrał w Zakopanem

 

Jego rodak stwierdził krótko: "Jestem naprawdę bardzo zadowolony - w dwa dni dwa drugie miejsca, a do tego drugi skok był chyba najlepszym w tym sezonie. Jest się z czego cieszyć" - podkreślił Hayboeck.

 

Po pierwszej serii liderem konkursu był Prevc. Słoweniec skoczył 140 m, tylko pół metra mniej od rekordu obiektu należącego do Szwajcara Simona Ammanna. Zapytany, jak ocenia swoje skoki powiedział, że uwagi ma tylko w przypadku drugiej próby. "Popełniłem błąd po wyjściu z progu i to oczywiście odbiło się na odległości" - skwitował.

 

Dodał, że mimo wszystko jest bardzo szczęśliwy. "Po pierwsze dlatego, że stanąłem dziś na podium, a po drugie - skakanie w Zakopanem jest dla każdego prawdziwym wydarzeniem. Mnie w każdym razie sprawia dużą przyjemność, gdy słyszę owacje publiczności, które oczywiście są najgłośniejsze podczas dekoracji" - podsumował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie