Kristoffersen wygrał slalom w Kitzbuehel

Norweg Henrik Kristoffersen potwierdził w austriackim Kitzbuehel, że nie ma sobie równych w slalomie alpejskiego Pucharu Świata. Choć w pierwszym przejeździe popełnił błąd i zajmował dopiero 12. pozycję, drugą próbę wykonał idealnie i ostatecznie zwyciężył.

Norweg miał 0,83 s straty do pierwszego na półmetku Niemca Fritza Dopfera, a od wicelidera klasyfikacji slalomu Austriaka Marcela Hirschera był wolniejszy o prawie pół sekundy. To właśnie reprezentant gospodarzy był najbliższy pokonania Kristoffersena, ale ostatecznie przegrał z nim o 0,03 s. Trzecie miejsce zajął Dopfer - 0,45 s straty.

Vonn wygrała supergigant w Cortina d'Ampezzo

To piąta wygrana Norwega w szóstym slalomie w tym sezonie. Komplet punktów odebrał mu tylko Hirscher we włoskiej miejscowości Santa Catarina, gdzie Kristoffersen był drugi. Jedyny Polak w stawce Maciej Bydliński nie ukończył pierwszego przejazdu.