LCS: Immortals niszczy NRG eSports w hicie kolejki

E-sport
LCS: Immortals niszczy NRG eSports w hicie kolejki

IMT nie pozostawiło złudzeń fanom League of Legends i pewnie pokonało NRG eSports w meczu o pierwsze miejsce w tableli północnoamerykańskich rozgrywek LCS. NRG nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na zagrania rozpędzonego Pobeltera i WildTurtle'a.

Drużyna IMT zdecydowała sie na mocno eksperymentalną i nastawioną na wyłapywanie pojedynczych przeciwników kompozycję drużynową. Rengar w jungli i Zed na środkowej alei mieli (wraz z wzmocnieniem ataku od Janny) bardzo szybko wyłączać z gry kluczowych zawodników NRG eSports. NRG eSports, które zdecydowało się na wybranie Varusa na środkową aleję i Corkiego na ADC. Drużyna oparta o dwóch strzelców była w teorii bardzo podatna na ataki Zeda czy Rengara.

 

W praktyce była też podatna na Lissandrę. Gdy NRG eSports zdecydowało się popchnąć środkową wieżę IMT już w 9 minucie, Huni grający jako Lissandra zareagował natychmiastowo. Top laner błyskawicznie przeniósł się na mida, gdzie wyłożył swojej drużynie dwa zabójstwa na tacy najpierw ogłuszając czterech przeciwników, a potem używając swojej superumiejętności w kluczowym momencie.  

Tak właśnie wyglądał każdy z teamfightów, które mogliśmy oglądać prez 44 minuty jednostronnego pojedynku. Huni wskakiwał między pięciu przeciwników, ogłuszał ich, używał ulti na sobie i czekał aż przeciwnicy zajęci powstrzymywaniem Zeda i Rengara zostaną rozstrzelani przez WildTurtle'a. ADC Immortals ponownie wybrał Luciana i ponownie – wraz ze swoim supportem Adrianem – nie pozostawił złudzeń przeciwnikom.

 

Jedynym sukcesem NRG eSports z tego meczu jest sprawienie, że support IMT zaliczył pierwszy zgon w sezonie 2016. Adrian cztery razy z rzędu wybierał Jannę i cztery razy z rzędu prawie bezbłędnie odpowiadał za bezpieczeństwo swojego kolegi z dolnej alei.  

Immortals po czterech spotkaniach samotnie okupuje szczyt tabeli NA LCS z bilansem 4-0. W następnym meczu IMT zagra z Renegades, a NRG eSports zmierzy się z Team Liquid.  

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie