EHF Euro 2016: Co za powrót! Norwegia wyszarpała remis

Piłka ręczna

Po 30 minutach Norwegia przegrywała z Macedonią 13:17. Mecz skończył się remisem 31:31! Pogromcy Polaków pokazali po przerwie prawdziwy charakter.

Norwegia po wygranej z trzecią na świecie Polską (30:28) w starciu z Macedonią, mimo że ta poległa z Chorwacją aż 24:34, i tak nie była faworytem. Zawodnicy z Bałkanów mają w swoich szeregach przecież Kiryła Łazarowa. To ścisły światowy top.

Łazarow najsilniejszą armatą walecznej Macedonii! 11 goli (WIDEO)

Zawodnik FC Barcelona w samej pierwszej połowie zdobył siedem goli na osiem prób. Dwa trafienia dołożył jego brat Filip i w konsekwencji Macedonia prowadziła po pierwszej połowie 17:13. Najlepszy w starciu z Polską Espen Lie Hansen zdobył zaledwie trzy bramki.

Druga połowa miała pokazać, czy Norwegowie dojrzeli do gry o medale. I pokazała. Co za powrót! Choć Macedonia przez większość tej części gry prowadziła średnio pięcioma bramki, choć do 11 trafień dobił Kirył Łazarow, ostateczny wynik to 31:31!

Kapitalną robotę wykonał tu Kristian Bjornsen - zdobywca sześciu bramek. Jedną dołożył Espen Lie Hansen, ale pochwały należą się całemu zespołowi. Dzięki świetnemu kolektywowi, Norwegia wyszarpuje Macedonii cenny punkt!

Dzięki 11 bramkom Kirył Łazarow objął prowadzenie w klasyfikacji rzucających. W sumie ma ich 32. Drudzy ex aequo są: Kristian Bjornsen oraz Tobias Reichamnn z Vive Tauronu Kielce - po 29 bramek.

Macedonia - Norwegia 31:31 (17:14)

Macedonia: Ristowski, Dupjachanec - Manaskow, Stoiłow, Łazarow K., Mitkow, Jonowski, Mirkulowski, Markoski, Mojsowski, Pribak, Georgiewski, Łazarow F., Ojleski, Kuzmanowski, Peszewski

Norwegia: Erevik, Christiansen - Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gellerud, O'Sullivan, Reinkind, Hansen

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!