Górnik Łęczna rozpoczął obóz w Portugalii

Piłka nożna
Górnik Łęczna rozpoczął obóz w Portugalii
fot. PAP

Nie w hiszpańskim Lepe, jak planowano, ale w portugalskim Portimeo wylądowali w niedzielę wieczorem piłkarze występującego w ekstraklasie piłkarskiego zespołu Górnika Łęczna.

Dokonana w ostatniej chwili zmiana miejsca drugiego w tym roku zgrupowania podyktowana była, jak powiedział rzecznik prasowy klubu Jakub Drzewiecki, korzystniejszymi warunkami oferty, m.in. lepszą bazą treningową.

 

Korona rozpoczęła zgrupowanie na Cyprze

 

Do Portugalii udało się 26 zawodników, w tym pięciu, którym trener sztab szkoleniowy z Jurijem Szatałowem na czele będzie się specjalnie przyglądał i oceniał ich ewentualną przydatność dla drużyny. W ekipie znaleźli się m.in. 17-letni wychowanek Akademii Piłki Górnika napastnik Patryk Szysz, litewski bramkarz 26-letni Dziugas Bartkus (Sudova Mariampol), pierwszoligowi obrońcy – 23-letni Łukasz Bogusławski (Chrobry Głogów) i 26-letni Damian Jakubik (Dolcan Ząbki) oraz 24-letni pomocnik Krzysztof Danielewicz grający ostatnio w Śląsku Wrocław.

 

W Łęcznej pozostał natomiast Maciej Szmatiuk, który odczuwa dolegliwości ścięgna Achillesa.

 

W programie portugalskiego zgrupowania, które trwać będzie do 5 lutego, oprócz przede wszystkim doskonalenia elementów technicznych zaplanowano rozegranie trzech spotkań kontrolnych m.in. z rosyjskim Rubinem Kazań.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie