Intel Challenge Katowice: Zaproszeni goście z zagranicy, Polki muszą walczyć

E-sport
Intel Challenge Katowice: Zaproszeni goście z zagranicy, Polki muszą walczyć

Electronic Sport League ogłosiło listę żeńskich zespołów Counter-Strike: Global Offensive, które otrzymały zaproszenie do turnieju Intel Challenge Katowice. Ten planowany jest na początek marca i będzie odbywał się w ramach Intel Extreme Masters. Co ciekawe, zaproszeń zabrakło dla polskich ekip.

W dniach 4-6 marca Katowice znów zamienią się w światową stolicę sportu elektronicznego. Wszystko to za sprawą goszczenia przez polskie miasto kolejnych Finałów Intel Extreme Masters. Na Śląsk zjadą najlepsi zawodnicy z całego świata. Wśród nich przeważać będzie męska część uczestników, ale i nie tylko. Możliwość rywalizacji dano także przedstawicielkom żeńskiej sceny. Te powalczą w ramach Intel Challenge, gdzie łączna pula nagród wyniesie aż 30 000 dolarów.

 

Organizator imprezy - Electronic Sport League, podał do wiadomości publicznej listę drużyn zaproszonych do uczestnictwa w kobiecych zmaganiach. Znajdują się wśród nich trzy ekipy z zagranicy - WRTP, a więc skład tworzony przez popularne, byłe już zawodniczki BadMonkey, a także amerykanki z CLG Red i Francuzki z Team Acer. Cała sprawa spotkała się z negatywnym odbiorem polskiej społeczności. Wszystko za sprawą tego, że ani jedno zaproszenie nie zostało skierowane do którejkolwiek polskiej formacji. Zarówno ALSEN-Team, jak i inne zespoły muszą wziąć udział w kwalifikacjach. Wspomniane zawodniczki występujące w biało-czerwonych koszulkach pokonały już w pierwszym meczu kwalifikacji z eSuba Ladies, a następnie z Binary Dragons Female oraz Wyvern Ladies.

 

Z drugiej jednak strony można dopatrywać się w takim obliczu sytuacji pozytywów. Polki mają okazję dobrze rozgrzać się przed kluczowymi meczami, nabrać pewności siebie oraz udowodnić tym, którzy w nie wątpią, że na uczestnictwo w rozgrywkach Intela zasługują z racji swoich umiejętności.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze