Orlen Liga: PTPS Piła znów pokonała Legionovię Legionowo 3:1

Legionovia Legionowo przegrała z PTPS Piła 1:3 (26:24, 23:25, 18:25, 21:25) w meczu kończącym 15. kolejkę ORLEN Ligi. Gospodynie miały szansę przedłużyć rywalizację w tym spotkaniu. Prowadziły przez znaczną część czwartego seta, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły siatkarki z Piły. Nagroda MVP trafiła do rąk kapitan zespołu gości, Anity Kwiatkowskiej.

W pierwszym secie walka toczyła się do ostatniej piłki. Każda z drużyn miała szanse na objęcie prowadzenia w spotkaniu. PTPS prowadził już pięcioma punktami, ale gospodynie szybko odrobiły straty. Był to dobry fragment gry Malwiny Smarzek.

Heynen nie przedłuży kontraktu z niemiecką federacją siatkarską

Gospodynie prowadziły 15:10 i szybko straciły przewagę. Od stanu 16:16 Chojnacka i Paszek wykonały dwa skuteczne ataki. Był to sygnał do dobrej gry Legionovii, która prowadziła 21:17. Jednak zamiast szybko skończyć partię straciła kolejno pięć punków. PTPS wykorzystał szansę i wyrównał stan meczu.

Na początku trzeciego seta zespół gości uzyskał przewagę 4:0. Legionovia potrafiła szybko odrobić straty. W dalszej części partii nie brakowało seryjnie traconych punktów, ale po drugiej przerwie technicznej (14:16) PTPS zachował stabilną formę. Emocji już nie było zespół gości spokojnie wypunktował siatkarki z Legionowa.

PTPS miał już zapewniony co najmniej jeden punkt. Od tego seta grał już o całą stawkę. Legionovia nie poddawała się miała jeszcze szansę na minimalne zwycięstwo. Gospodynie ambitnie walczyły i przed drugą przerwą techniczną uzyskały przewagę 15:11. Trener pilanek Nicola Vettori poprosił o czas. Krótka przerwa pozytwnie wpłynęła na zespół gości, który coraz lepiej bronił i wyprowadzał skuteczne kontry. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną PTPS zniwelował straty do jednego oczka (15:16). Od tego momentu warunki gry zaczęły dyktować zawodniczki z Piły (22:18). Zwycięstwo w tej partii, jak i całym meczu przypieczętowała Małgorzata Skorupa, która blokiem zatrzymała w ataku Joannę Pacak (25:21).

Legionovia Legionowo - PTPS Piła 1:3 (26:24, 23:25, 18:25, 21:25)

Legionovia: Gajewska, Paszek, Połeć, Bociek, Grzelak, Chojnacka, Adamek (libero) oraz Smarzek, Rasińska, Szubert, Pacak, Grabka

PTPS: Wilk, Babicz, Skorupa, Kwiatkowska, Sobczak, Leggs, Pauliukowskaja (libero) oraz Urban