Głowy wyczyszczone, zadanie wykonane! Polacy pewnie wygrali z Białorusią

Piłka ręczna

Mecz Polska - Białoruś był prawdziwym testem dla biało-czerwonych. Po porażce z Norwegią, zawodnicy Michaela Bieglera odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób: wygrali 32:27, kontrolując spotkanie od początku do końca. MVP starcia został Michał Jurecki - autor dziewięciu bramek.

Największym zagrożeniem miał być Siariej Rutenka, lecz na skutek urazu nie był w stanie rozegrać całego spotkania. Ciężar odpowiedzialności wzięli na siebie inni, ale nawet jeśli byli skuteczni, to przy biało-czerwonych wypadli blado. Ostatecznie Polska wygrała pięcioma bramkami, lecz wynik nie do końca odzwierciedla postawę naszych zawodników. To byl dobry mecz na oczyszczenie głów po porażce z Norwegią. Wyszło bardzo dobrze, kilku zawodników, którzy grali trochę mniej, zaprezentowało się z niezłej strony.

 

Kumulacja, podwójny Szmal! Dwie parady w jednej akcji (WIDEO)

Polacy od początku kontrolowali przebieg spotkania. Choć to Białorusini otworzyli wynik meczu, to z czasem do głosu doszli Michałowie - Szyba i Daszek. Obaj szybko rzucili po kilka bramek i wywindowali biało-czerwonych na spokojne prowadzenie. Do przerwy było 19:13, co było wynikiem wysokim. W drugiej połowie Polacy nieco zwolnili, ale i tak prezentowali się nieźle. Dwie bramki rzucił nawet Piotr Grabarczyk, który raczej słynie z gry w obronie! Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 32:27.

W środę mecz o wyjście grupy z Chorwacją. Na pewno będzie ciężko, ale możemy patrzeć optymistycznie.

 

Polska - Białoruś 32:27 (19:13)

 

Polska: Szmal, Wyszomirski - Lijewski, Krajewski, Bielecki 1, Wiśniewski 2, Jurecki 9, Konitz, Grabarczyk 2, Gliński, Syprzak 3, Daszek 5, Gębala, Łucak, Szyba 5, Chrapkowski 2

 

Białoruś: Sałdacenka, Kiszow - Browka, Kulesz 2, Babiczew, Chadkiewicz 3, Puchowski 5, Rutenka, Nikulenkow, Szyłowicz 6, Pacykailik, Jurnynok 2, Baranow 1, Prakapenia, Karałek 2, Titow

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie