Tauron Basket Liga: Polfarmex gromi Asseco

fot: plk.pl/Andrzej Romański

Polfarmex Kutno rozgromił Asseco Gdynia 75:44 (14:13, 29:5, 17:12, 15:14). w meczu 17. kolejki Tauron Basket Ligi. Gospodarze wzięli tym samym rewanż na gdynianach za porażkę w poprzednim spotkaniu tych drużyn.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Polfarmexem a Asseco zakończyło się zwycięstwem drużyny z Gdyni. W październiku Asseco pokonało rywali 71:62, a po 17 punktów rzucili wówczas Filip Matczak i Anthony Hickey. W poniedziałek kutnianie mieli doskonałą okazję do rewanżu. Polfarmex to wciąż najlepiej zbierająca drużyna Tauron Basket Ligi. Ten wynik jest możliwy głównie dzięki świetnej grze Michaela Frasera i Kevina Johnsona.

Hiszpańska liga koszykarzy: 19 punktów Waczyńskiego

W hala przy ul. Jagiełły 6 od początku oglądaliśmy wyrównany bój. Pierwsze celne rzuty oddali goście, ale całą kwartę kibice obserwowali grę punkt za punkt. W ostatnich sekundach dwukrotnie z rzutu wolnego trafił Matczak, ale mimo tego górą byli podopieczni Jarosława Krysiewicza, którzy wygrali 14:13. Druga kwarta należała do miejscowych. Po trzech minutach prowadzili już sześcioma punktami. Polfarmex rozkręcał się z akcji na akcję i tę partię wygrał zdecydowanie… 29:5. To był pogrom. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 43:18.

Trener Tane Spasev musiał stanąć na głowie, aby znaleźć sposób na świetnie dysponowany Polfarmex. Asseco faktycznie zagrało lepiej, ale nie na tyle, aby wrócić do gry. Przed ostatnią kwartą wynik praktycznie przesądzał rozstrzygnięcie meczu. Kutnianie prowadzili 60:30. Czwarta odsłona poniedziałkowej rywalizacji była wyłącznie formalnością. Ostatecznie w 17. kolejce Tauron Basket Ligi Polfarmex pokonał Asseco Gdynia 75:44.

Polfarmex Kutno - Asseco Gdynia 75:44 (14:13, 29:5, 17:12, 15:14).

Polfarmex: Zyskowski 15, Bartosz 13, Wołoszyn 11, Parker 10, Gabiński 8, Grochowski 7, Fraser 6, Jarecki 3, Sobczak 2, Malczyk, Johnson, Pawlak.

Asseco: Parzeński 12, Matczak 10, Hickey 9, Kaplanovic 4, Kowalczyk 3, Frasunkiewicz 3, Morozow 2, Czerlonko 1, Szczotka, Kobylinski,  Ahmedovic.