Wyszomirski: Nie możemy powtórzyć błędów z meczu z Norwegami

Piłka ręczna

Mam nadzieję, że taka gra, jak z Norwegią się nie powtórzy. Było już spotkanie bezpośrednio po meczu, po kolacji. Omówiliśmy sobie wszystko, padły mocne słowa... Musimy zmienić naszą grę w obronie, bo daliśmy rywalom swobodę rzutu z drugiej linii - powiedział przed meczem z Białorusią bramkarz reprezentacji Polski Piotr Wyszomirski.

Szymon Rojek: Przed wami mecz z Białorusią, przynajmniej w teorii najłatwiejszy w tej fazie, bo Białoruś wydaje się słabsza i od Norwegii i od Chorwacji. Siarhiej Rutenka i reszta - tak nam się zawsze kojarzyła ta drużyna. Na tym turnieju to druga linia i reszta, ale to ciągle jest drużyna słabsza od nas?

 

Piotr Wyszomirski: Tak, ale w poprzednich spotkaniach strasznie męczyliśmy się z Serbią i Macedonią. Na pewno to będzie kolejny horror, wcześniejsze spotkania z Białorusinami pokazały, że graliśmy cały czas na styku: przed mistrzostwami w Danii, na mistrzostwach w Danii, gdzie wygraliśmy dopiero w końcówce. Trzeba się przygotować na ciężki mecz i od samego początku zagrać lepiej w obronie.

 

Porażka z Norwegią nie jest tragedią. Co się musi stać, by Polacy awansowali do półfinału?

 

Jeśli u nich najgroźniejsza jest druga linia, to obrońcy nie mogą stać na szóstym metrze i patrzeć, tak jak to wyglądało w meczu z Norwegią... Trener Michael Biegler prosił podobno o wyjścia, miało być zderzanie się z Norwegami. Nie powtórzy się ta historia w meczu z Białorusią?

 

Mam nadzieję, że się nie powtórzy. Było już spotkanie bezpośrednio po meczu, po kolacji. Omówiliśmy sobie wszystko, padły mocne słowa... Musimy zmienić naszą grę w obronie, bo daliśmy rywalom swobodę rzutu z drugiej linii. Lie Hansen powiedział prześmiewczo, że on lubi takie pasywne obrony, tak więc to trzeba zmienić.

 

Te ostre słowa, o których wspomniałeś, to tylko trener-Wy, czy też między sobą też sobie ostrzej, po męsku porozmawialiście?

 

To było spotkanie zawodników. Zawsze są potrzebne po przegranym meczu takie ostre słowa i nikt się na nikogo nie obrażał.

 

Rozmowa z Piotrem Wyszomirskim w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze