Australian Open: Djoković w półfinale, teraz pojedynek z Federerem

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Novak Djokovic pokonał Japończyka Keia Nishikorego 6:3, 6:2, 6:4 w 1/4 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. W półfinale rywalem serbskiego tenisisty będzie Szwajcar Roger Federer.

28-letni Serb jest jedynym tenisistą w Open Erze (liczonej od 1968 roku), któremu udało się wygrać trzy kolejne edycje Australian Open (2011-13). Jego serię 25 kolejnych zwycięstw w tej imprezie przerwała porażka z 2014 roku w ćwierćfinale ze Szwajcarem Stanem Wawrinką, późniejszym triumfatorem.

Fed Cup: Spór Szarapowej z szefem związku z igrzyskami w tle

Łącznie zwyciężył w tych zawodach pięciokrotnie. Po raz pierwszy z sukcesu cieszył się w 2008 roku, a ostatnio w poprzednim sezonie.

Serb wygrał we wtorek 37. z ostatnich 38 w tej imprezie. Pojedynek z Nishikorim trwał dwie godziny i siedem minut.

W pojedynkach między "Djoko" a Federerem jest remis - 22:22.