EHF Euro 2016: Skandynawska wojna nie zawiodła! Dania straciła zwycięstwo w ostatnich sekundach

Piłka ręczna

W ostatnich minutach meczu Szwecja - Dania ci drudzy prowadzili już 28:25, lecz nie potrafili dowieźć korzystnego wyniku do końca. "Trzy Korony" rzuciły trzy bramki i po raz kolejny rzutem na taśmę wywalczyły remis! To nieco skomplikowało sytuację Danii, która jutro musi pokonać Niemców.

Skandynawska wojna to zawsze mecz podwyższonego, sportowego ryzyka. Kiedy spotyka się Szwecja i Dania, to nie ma znaczenia, czy spotkanie jest o jakąkolwiek stawkę, bo często liczy się coś więcej. Los chciał, że przed tym starciem ci pierwsi nie mieli już szans na awans do najlepszej czwórki, a ci drudzy prowadzili w grupie. Bardziej zdeterminowani powinni być więc Duńczycy.

Ależ powrót Szwedów! (WIDEO)

Zaczęło się imponująco - Szwedzi rzucili bramkę, a chwilę później Mikkel Hansen w kapitalny sposób oszukał dwóch rywali jednym zwodem i rzucił nie do obrony. Po stronie szwedzkiej szalał Jonas Källman, który trafiał praktycznie z każdego miejsca, w którym się znalazł. Z czasem Duńczycy zaczęli odjeżdżać, lecz stracili wysoką przewagę jeszcze przed przerwą. To nie był ewidentnie mecz bramkarzy, którzy popisywali się skutecznymi interwencjami wyjątkowo rzadko. Po stronie Danii świetnie grał Michael Damgaard - w pewnym momencie rzucał jak w transie. Końcówka była bardzo wyrównana.

Wydawało się, że Niclas Landin - bramkarz Duńczyków - zostanie bohaterem, gdyż w ostatnich minutach obronił kilka strzałów. Jego drużyna wyszła na trzybramkowe prowadzenie, lecz ostatecznie meczu nie wygrała! Szwedzi w końcówce zbliżyli się na jednego gola na i na pół minuty przed końcem mieli piłkę. Wycofali bramkarza, zagrali na trzech rozgrywających, dwóch skrzydłowych i dwóch obrotowych. To ryzyko się opłaciło, bo po ładnej akcji Mattias Zachrisson trafił ze skrzydła! Duńczycy szybko zaczęli grę, ale szwedzki bramkarz zdążył wrócić między słupki.

Dania zremisowała ze Szwecją 28:28, co oznacza, że nie ma już na tym turnieju drużyny, która wygrałaby wszystkie spotkania. Wszystko wyjaśni się jutro - Dania gra z Niemcami, a Hiszpania z Rosją.

Szwecja - Dania 28:28 (13:15)

Szwecja: Andersson, Appelgren - Olsson, Kallman 4, Ekberg, L. Nilsson 2, Konradsson, Karlsson, Jakobsson 5, Petersen, Stenmalm 1, Cederholm, Ostlund 4, Zachrisson 5, A. Nilsson 5, Nielsen 2.

Dania: Landin, Moller - Lyngaard, Christiansen 3, Mensah Larsen 4, Mortensen 1, Eggert 4, Lauge Schmidt, Noddesbo, Svan Hansen 1, Lindberg 2, Mollgaard, Toft Hansen 1, Hansen 5, Damgaard 7, Balling.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!