Fed Cup: Spór Szarapowej z szefem związku z igrzyskami w tle

Tenis
Fed Cup: Spór Szarapowej z szefem związku z igrzyskami w tle
fot. PAP/EPA

Maria Szarapowa powinna zagrać w meczu Fed Cup z Holandią, jeśli zamierza wystąpić w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro - uważa prezes rosyjskiej federacji tenisowej Szamil Tarpiszczew. Zawodniczka ma inne plany i tłumaczy się kontuzją.

Tarpiszczew dziwi się słowom Szarapowej wypowiedzianym na konferencji prasowej po przegranym we wtorek meczu ćwierćfinałowym wielkoszlemowego Australian Open z Amerykanką Sereną Williams, że w spotkaniu Pucharu Federacji w Moskwie z Holandią wystąpi w roli... widza. Musi bowiem zaleczyć uraz ręki

 

Radwańska: W półfinale muszę dobrze wykorzystać serwis


- Jeśli chce wystąpić w Rio de Janeiro, jej udział w meczu jest konieczny. Regulamin Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) nakłada bowiem na każdego potencjalnego uczestnika igrzysk obowiązek występu w czteroletnim cyklu trzykrotnie w barwach kraju w meczach Pucharu Federacji - argumentował Tarpiszczew.

28-letnia Szarapowa broniła barw Rosji we wspomnianym okresie dwukrotnie, w 2015 roku w ćwierćfinałowym meczu z Polską i w finale Z Czechami.

Rosjankę w ćwierćfinale Australian Open pokonała starsza od niej o sześć lat liderka światowego rankingu Amerykanka Serena Williams, która wygrała 6:4, 6:1.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze