Liga Mistrzów: Lotos Trefl wygrał "sparing"

Siatkówka

Lotos Trefl Gdańsk już przed ostatnim meczem był pewny awansu do kolejnej fazy rozgrywek i na luzie pokonał Vojvodinę NS Seme Nowy Sad 3:1. Kłopoty, na własne życzenie, zespół z Gdańska miał tylko w trzecim secie.

Polski zespół już przed ostatnią kolejką rozgrywek grupowych był pewny awansu do kolejnej fazy, m.in. dzięki świetnej wygranej z DHL Modena 3:2 w poprzednim spotkaniu. Vojvodina nie miała już szans na wyjście z grupy i grała już tylko o honor oraz o sprawienie frajdy swoim kibicom.

 

Zespół Andrei Anastasiego do Novego Sadu pojechał bez kontuzjowanego Mateusza Miki, który ciągle leczy przeciążone kolano. Przed tygodniem świetnie zastąpił go Miłosz Hebda, który także w ostatnim grupowym spotkaniu był podstawowym zawodnikiem Lotosu Trefla. Przyjmujący także w tym spotkaniu zagrał znakomicie, zdobywając 19 punktów. Nie był jednak najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny - w ataku szalał Damian Schulz, który zdobył aż 24 punkty - najlepsi wśród rywali Aleksandar Minić i Marko Nikolić zdobyli, odpowiednio, 16 pkt i 15 pkt. Swoją szansę w tym spotkaniu dostał także rezerwowy rozgrywający Przemysław Stępień.

 

Kiedy gracze Lotosu Trefla grali na 100 procent swoich możliwości, bez trudu odskakiwali rywalom na kilka punktów. Kiedy rozluźniali się, Vojvodina natychmiast się zbliżała (jak w końcówce pierwszego seta), a nawet potrafiła jedną partię rozstrzygnąć na swoją korzyść. Można to graczom Anastasiego wybaczyć. Skoro jechali tyle kilometrów, żeby rozegrać sparing, to chcieli chociaż porządnie poćwiczyć - cztery sety i wystarczy.

 

Vojvodina NS Seme Nowy Sad - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 21:25, 25:19, 17:25)

 

Vojvodina NS Seme Nowy Sad: Igor Jovanovic, Cedomir Stankovic, Stevan Simic, Marko Nikolic, Aleksandar Minic, Milos Vemic, Nikola Pekovic (libero) oraz Borislav Petrovic, Petar Premovic, David Mehic, Nedjeljko Radovic

 

Lotos Trefl Gdańsk: Przemysław Stępień, Bartosz Gawryszewski, Damian Schulz, Sebastian Schwarz, Miłosz Hebda, Artur Ratajczak, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Kamil Dębski, Murphy Troy, Marco Falaschi

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie