Andrzej Niemczyk walczy o życie

Siatkówka
Andrzej Niemczyk walczy o życie
fot. PAP
Andrzej Niemczyk

Jeden z najwybitniejszych polskich trenerów siatkarskich jest w szpitalu, gdzie trafił z powodu zapalenia płuc. Lekarze określają jego stan jako ciężki.

Bardzo niepokojąca informacja o stanie zdrowia Andrzeja Niemczyka pojawiła się na jego profilu na jednym z portali społecznościowych.

 

 

Andrzej Niemczyk obecnie przebywa w szpitalu jego stan jest bardzo ciężki. Lekarze określają go jako krytyczny, kto...

Posted by Andrzej Ryszard Niemczyk on 26 styczeń 2016

 

Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii polskiej siatkówki, który dwukrotnie doprowadził reprezentację Polski do tytułu mistrzyń Europy trafił do szpitala w sobotę z podejrzeniem zapalenia płuc. W ostatnim czasiegjego stan się pogorszył. Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, lekarze walczą o jego życie.

 

Reprezentacja kobieca w kryzysie

 

Andrzej Niemczyk reprezentację Polski prowadził dwukrotnie, w latach 1975-1977 oraz 2003-2006. To drugie podejście było niezwykle udane. Niemczyk objął reprezentację po rezygnacji Zbigniewa Krzyżanowskiego i kilka miesięcy później doprowadził ją do zwycięstwa w mistrzostwach Europy. Sukces ten powtórzył dwa lata później.

 

Andrzej Niemczyk pracował również za granicą. W latach 1981-1989 prowadził reprezentację RFN, był szkoleniowcem klubów niemieckich i tureckich. Jest siatkarskim ekspertem i komentatorem Telewizji Polsat Sport.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze