EHF Euro 2016: Andersson zatrzymał Węgrów

Piłka ręczna

W meczu ostatniej kolejki spotkań grupy 2 w Hali Stulecia we Wrocławiu Szwecja wygrała z Węgrami 22:14. Znakomitą formą popisał się bramkarz Szwedów Mattias Andersson. Podopieczni Talanta Dujszebajewa przegrali wszystkie mecze w drugiej fazie turnieju i zamknęli tabelę grupy 2.

Przed rozpoczęciem spotkania obie reprezentacje nie miały szans na awans do półfinałów. Szwedzi, którzy w drugiej fazie jeszcze nie przegrali (remisy 28:28 z Rosją i 28:28 z Danią) mieli na koncie dwa punkty i w przypadku zwycięstwa nad Węgrami i porażki Rosjan mieli jeszcze szansę gry o 7. miejsce. Podopieczni Talanta Dujszebajewa, którzy w poprzedniej grze nieznacznie ulegli Hiszpanii, z zerowym dorobkiem punktowym zamykali tabelę grupy 2 i walczyli jedynie o honor.

Kałamaga: To nie kabaret, to piłka ręczna!

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dobrej postawy bramkarzy: Mattiasa Anderssona z jednej i Rolanda Miklera z drugiej strony. Po wyrównanym początku (2:2), przewagę wypracowała sobie ekipa ze Skandynawii (5:2, 7:4). Szwedzi utrzymali dystans dzięki skutecznej grze Lukasa Nilssona i kolejnym znakomitym interwencjom Mattiasa Anderssona. Wynik po pierwszej połowie, tuż przed jej końcem, na 10:7 ustalił Richard Bodo.

Początek drugiej części gry to dominacja ekipy ze Skandynawii. Węgrzy przez dziesięć pierwszych minut rzucili zalewie jedną bramkę, w efekcie Szwedzi uzyskali prowadzenie 17:8, które bez kłopotów utrzymywali w dalszej części spotkania. Szwedzi pewnie wygrali 22:14. Czternaście bramek rzuconych przez Węgrów to najsłabszy wynik na tych mistrzostwach, do czego w dużej mierze przyczyniła się znakomita postawa Mattiasa Anderssona.

Szwecja - Węgry 22:14 (10:7)

Szwecja: Andersson, Appelgren - Olsson, Kallman 2, Ekberg 1, L. Nilsson 5, Kondradsson 2, Karlsson, Jakobsson 3, Petersen 2/2, Stenmalm 1, Cederholm, Ostlund 5, Zachrisson, A. Nilsson 1, Nielsen

Węgry: Mikler, Bartucz - Schuch 1, Pastor, Ivancsik 1, Gazdag 1, Honryak 3/2, K. Nagy, L. Nagy 2, Jamali, Faluvegi, Zubai, Banhidi, Borsos, Ancsin 1, Bodo 5

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!