EHF Euro 2016: Białoruś na piątym miejscu w "polskiej grupie"! Bez Rutenki pokonała Macedonię

Piłka ręczna

Białoruś pokonała Macedonią 30:29 i tym samym zajęła piąte miejsce w "polskiej grupie". Co ciekawe, w meczu nie wystąpił największy gwiazdor tych pierwszych - Siarhiej Rutenka.

Macedonia walczyła z Białorusią o piąte miejsce w "polskiej grupie". Faworytem byli ci pierwsi, którzy w ostatniej kolejce potrafili zremisować z silną Norwegią. Spotkanie było zapowiadanie jako konfrontacja dwóch bombardierów - Kiryla Lazarova z Siarhiejem Rutenką. Niestety, uraz tego drugiego - którego nabawił się z Polską - sprawił, że Rutenki zabrakło.

Andersson zatrzymał Węgrów

To jednak nie wpłynęło na dyspozycję Białorusi, która rozpoczęła bardzo odważnie i bardzo... skutecznie. Macedonia nie potrafiła odskoczyć, nawet jeśli bramki rzucał Lazarov. Największy gwiazdor reprezentacji Macedonii miał jednak problemy z... rzutami karnymi. Nie po raz pierwszy na tych mistrzostwach Europy. Do przerwy Białoruś prowadziła jedną bramką, a po przerwie utrzymała prowadzenie. Na parkiecie szalał Boris Puchowski, który już w pierwszych trzydziestu minutach rzucił aż 7 bramek! Dobrze spisywali się bramkarze - Borko Ristowski w pierwszej połowie odbił dziewięć, a Wiaczesław Sałdacenka - osiem piłek.

Sam Lazarov to za mało. Choć rzucił aż 10 bramek, to Puchowski ostatecznie odpowiedział 11-stoma trafieniami. Białoruś wygrała 30:29 i zajęła 5. miejsce w "polskiej grupie".

Macedonia - Białoruś 29:30 (13:14)

Macedonia: Dupjachanec, Ristovski - Manaskov 4, Stoiłow 2, K. Łazarow 10, Mitkow, Jonowski, Mirkulowski, Markoski 1, Mojsowski 2, Pribak 3, Georgiewski 3, F. Łazarow, Oljeski 2, Kuzmanowski, Peszewski 2.

Białoruś: Kiszow, Sałdacenka - Kulesz 5, Chadkiewicz 4, Zajcew, Puchowski 11, Nikulenkow, Patsykalik, Jurynok 5, Baranow 3, Prakapenia, Karalek 2, Titow.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!