EHF Euro 2016: Niemcy w półfinale! Dania poza czwórką

Piłka ręczna

Chyba mało kto się spodziewał, że Dania - która do dzisiaj nie przegrała meczu - może nie zagrać w pólfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. A jednak, w środę Mikkel Hansen i spółka przegrali z Niemcami 23:25, co oznacza, że pozostaje im walka o piąte miejsce z Francją.

Mecz Dania - Niemcy miał zdecydować, kto wyjdzie z wrocławskiej grupy do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Możliwych opcji było kilka: pewne było, że zwycięzca zapewniłby sobie promocję bez konieczności obserwowanie późniejszego starcia Hiszpania - Rosja. Jeśli ten drugi mecz wygraliby ci drudzy, to awans mogliby wywalczyć i Duńczycy, i Niemcy. 60 minut twardej i wyrównanej gry wszystko zweryfikowało. Nasi zachodni sąsiedzi niespodziewanie wygrali 25:23.

Z 21:23 na 25:23! Fantastyczna końcówka Niemców z Danią! (WIDEO)

A Niemcy przystępowali przecież do meczu bez kluczowych zawodników - Christiana Dissingera i Steffena Weinholda. Duńczycy dobrze rozpoczęli, świetnie wyglądał Mads Mensah Larsen, najlepszy gracz wtorkowego starcia ze Szwecją. Odpowiadał również Tobias Reichmann, więc żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na kilkubramkowe prowadzenie. Skuteczność była na tyle wysoka, że Andreas Wolff - bramkarz Niemców - odbił zaledwie dwa z dziesięciu rzutów!

Do przerwy Duńczycy - dzięki dobrej postawie doświadczonego Andersa Eggerta - wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie górę przejmowali emocje, a losy spotkania zmieniały się z akcji na akcję. Końcówka należała jednak do Niemców, którzy dzięki świetnej postawie Wolffa odskoczyli na dwie bramki i wygrali 25:23.

Niemcy w półfinale zagrają z Norwegią, a Hiszpanie - którzy pokonali Rosjan - z Chorwacją. Duńczykom pozostaje mecz o piąte miejsce z Francją.

Niemcy - Dania 25:23 (12:13)

Niemcy: Andreas Wolff, Carsten Lichtlein - Steffen Faeth 6, Fabian Wiede 5, Tobias Reichmann 3, Kai Haefner 3, Rune Dahmke 2, Julius Kuehn 1, Erik Schmidt 1, Jannik Kohlbacher 1, Niclas Pieczkowski 1, Martin Strobel 1.

Dania: Niklas Landin, Kevin Moller - Mikkel Hansen 6, Anders Eggert 6, Michael Damgaard 3, Mads Mensah Larsen 2, Lasse Svan 2, Hans Lindberg 2, Mads Christiansen 1 oraz Henrik Mollgaard.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!