EHF Euro 2016: Hiszpania w półfinale! Dania poza czwórką!

Piłka ręczna

Hiszpania pokonała Rosję 25:23 i zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Oznacza to, że o medale nie zagra Dania! Drugą drużyną, która wyszła z II grupy, są Niemcy.

Po zwycięstwie Niemiec z Danią, Hiszpanie wiedzieli, że muszą pokonać Rosję, by awansować do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. "Sborna", mimo że szans na promocję do najlepszej czwórki nie miała, walczyła o prawo do udziału w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Potrzebowała zwycięstwo. Timir Dibirow i spółka znakomicie zaczęli. Szybko rzucili trzy bramki i zaskoczyli Hiszpanów, którzy jednak pozbierali się w równie ekspresowym tempie.

 

No-look pass i lobik, czyli Rosjan znowu poniosła fantazja!

 

Rosjanie wyglądali na bardzo zmotywowanych i jak zwykle grali efektownie. Wkrętki, loby, nieszablonowe podanie - to wszystko było obecne w ich akcjach, które zazwyczaj kończył się bramką. Do przerwy Rosjanie prowadzili jedną bramką. Hiszpanie musieli coś zmienić w swojej grze, bo inaczej sprawiliby wielką niespodziankę swoim kibicom. Na drugą część wyszli pełni skoncentrowani i wypunktowali Rosję, rzucając cztery bramki przy jednej Rosjan. To było kluczowe, gdyż ich prowadzenie dwoma-trzema bramkami utrzymywało się przez całą drugą połowę. Ostatecznie Hiszpanie wygrali 25:23 i zapewnili sobie udział w półfinałach. Drugą drużyną z "wrocławskiej grupy", która wywalczyła awans do 1/2 finału, są Niemcy. Oznacza to, że Dania nie znalazła się w najlepszej czwórce!

 

Hiszpania w półfinale zmierzy się z Chorwacją, a Niemcy - z Norwegią.

Hiszpania - Rosja 25:23 (11:12)

Hiszpania: Arpad Sterbik - Jorge Maqueda 3, Victor Tomas 6, Raul Entrerrios 2, Julen Aguinagalde 1, Joan Canellas 1, Viran Morros de Argila, Jesus Garcia, Rafael Baena, Valero Rivera 11, Gedeon Guardiola 1, Juan del Arco, Alex Dujshebaev

Rosja: Dmitri Pawlenko, Wiktor Kirjejew - Dmitrij Kowaliew 3, Aleksandr Czernoiwanow, Paweł Atman 4, Sergiej Gorbok 2, Michaił Czipurin 2, Gleb Kałarasz 1, Sergiej Szelmienko 3, Walentin Buzmakow 2, Timur Dibirow 5, Igor Soroka, Lew Celiszczew, Dmitrij Żitnikow 1.

Kary: 4 min. - 6 min.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie