EHF Euro 2016: Polska - Szwecja o siódme miejsce

Piłka ręczna

Polacy przegrali z Chorwatami 23:37 i nie zagrają w półfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Oznacza to, że biało-czerwoni zagrają o siódme miejsce ze Szwecją. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 16:00.

Apetyty były duże, lecz ostatecznie Chorwaci zweryfikowali umiejętności Polaków i wygrali różnicą aż 15 bramek! Nasi zawodnicy mogli przegrać nawet trzema trafieniami, by awansować do półfinału, lecz tego dnia to nie było możliwe. Co w praktyce oznacza ta przegrana? Biało-czerwoni będą musieli przenieść się z Krakowa do Wrocławia, by rozegrać spotkanie o siódme miejsce. Znamy już rywala, będzie nim Szwecja, która zajęła czwarte miejsce w drugiej grupie.

 

Biegler: Nie wiem, czy pozostanę trenerem Polski...

 

Choć Szwedzi wygrali tylko jedno spotkanie w drugiej fazie rozgrywek, to nie będzie to łatwy mecz dla naszych zawodników. Choćby dlatego, że także... żadnego nie przegrali! Zaczęli od remisu z Rosją, później w ostaniej akcji meczu wyrwali punkt Danii (w obu przypadkach kończyło się wynikiem 28:28), a w środę pokonali Węgrów 22:14.

 

W załączonym materiale skróty ostatnich meczów Polski i Szwecji.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze