EHF Euro 2016. Trener Hiszpanii: Rosja była wymagającym rywalem

Piłka ręczna

Trener Hiszpanii Manuel Cadenas po zwycięstwie nad Rosją 25:23 i awansie swojego zespołu do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych nie ukrywał zadowolenia. - Ogromnie się cieszymy, że udało się nam wygrać i dzięki temu jesteśmy w półfinale – powiedział.

Hiszpania, przystępując do meczu z Rosją, znała już wynik wcześniejszego pojedynku Niemców z Danią i wiedziała, że musi wygrać, aby awansować do półfinału. Do przerwy to jednak rywale prowadzili 12:11. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że Rosja to bardzo wymagający rywal i pierwsza połowa to potwierdziła. W drugiej połowie musieliśmy zagrać inaczej, lepiej i się nam to udało. Uzyskaliśmy trzybramkową przewagę, którą później powiększyliśmy i dzięki temu uniknęliśmy nerwowej końcówki meczu. Cieszymy się ogromnie z awansu i teraz będziemy już myśleli o półfinale – opowiadał Cadenas.

EHF Euro 2016: Hiszpania w półfinale! Dania poza czwórką!

Szkoleniowiec Rosji Dimitri Torgowanow był w znacznie gorszym nastroju, bo jego zespół zajął w grupie piąte miejsce i żegna się z mistrzostwami. - Znaliśmy Hiszpanię i znaliśmy ich mocne strony. W pierwszej połowie udawało nam się te atuty neutralizować, ale po przerwie szło nam już gorzej. O końcowym wyniku zadecydował fragment drugiej połowy, kiedy przez dłuższy czas nie mogliśmy zdobyć gola. Gratuluję Hiszpanom awansu do półfinału, a moim chłopcom chciałbym podziękować za walkę do końca – podsumował spotkanie Torgowanow.

Wygrana dała Hiszpanii zwycięstwo w grupie. W półfinale zespół Cadenasa zmierzy się z Chorwacją.