PGE Atom Trefl Sopot - Calcit Lublana: Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkarki Atomu Trefla Sopot

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot są o krok od awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. Wystarczy, że w środę wygrają dwa sety z najsłabszą drużyną w grupie B. Transmisja meczu PGE Atom Trefl Sopot - Calcit Lublana w Polsacie Sport News od 18:00.

Siatkarki Atomu Trefla przeżywają ostatnio huśtawkę nastrojów. W Lidze Mistrzyń przegrały 0:3 z VakifBankiem Stambuł i w żadnym secie nie nawiązały wyrównanej walki z rywalkami. To było bardzo duże rozczarowanie. Mecz w Stambul potwierdził dominację Turczynek w Grupie B (w Sopocie także wygrały 3:0).

O tym spotkaniu trzeba było jak najszybciej zapomnieć, bo w OrlenLidze czekały już zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki. Kapitan drużyny Joanna Miros zapewniała, że o bolesnej porażce ona i jej koleżanki szybko zapomniały i, jak się okazało, miała rację. Tutaj to Atom Trefl nie dał rywalkom szans, pewnie wygrywając 3:0.

Teraz czas na kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów - tym razem z najsłabszym w grupie Calcitem Lublana. Włoski zespół Igor Gorgonzola Novara zmierzy się z VakifBankiem. To spotkanie wyznaczono jednak na późniejszą godzinę i PGE Atom Trefl może spowodować, że będzie to mecz bez znaczenia. Jeśli polski zespół zdobędzie przynajmniej jeden punkt, automatycznie zagwarantuje sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń.

W pierwszym spotkaniu z Calcitem PGE Atom Trefl dominował od pierwszej do ostatniej piłki (w żadnym secie rywalki nie zdobyły nawet 20 punktów), więc z wygraniem co najmniej dwóch setów, na własnym parkiecie nie powinno być problemów.

Transmisja meczu PGE Atom Trefl Sopot - Calcit Lublana od 18:00 w Polsacie Sport News. Spotkanie skomentują Marek Magiera i Ireneusz Mazur.