Puchar Włoch: Juventus zdeklasował Inter! Stara Dama jedną nogą w finale

Juventus Turyn pokonał 3:0 w pierwszym półfinałowym meczu Coppa Italia Inter Mediolan. Dwa gole dla Starej Damy strzelił Alvaro Morata, a zespół Roberto Manciniego dobił Paulo Dybala. W końcowych dwudziestu minutach mediolańczycy musieli radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Murillo.

Wynik meczu otworzył w 36. minucie Alvaro Morata uderzeniem z rzutu karnego. Chwilę wcześniej jedenastkę sprokurował Jeison Murillo. Hiszpański napastnik pewnym strzałem pod poprzeczkę z jedenastu metrów pokonał Samira Handanovicia. Słoweński bramkarz nie wyczuł intencji strzelającego.

Puchar Włoch: AC Milan skromnie pokonał trzecioligowca i jest bliżej finału

Od początku rozpoczęcia drugiej połowy kolejne gole dla Juventusu wisiały w powietrzu. W 63. minucie po raz kolejny Morata dał się we znaki defensywie Interu. Tym razem wychowanek Realu Madryt popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja. Hiszpan nie dał żadnych szans Handanoviciowie na skuteczną interwencję. Dwadzieścia minut przed końcem Murillo został ukarany drugą żółtą kartką i był zmuszony opuścić boisko.

W 77. minucie na placu gry w miejsce Mario Mandzukicia pojawił się najlepszy piłkarz zespołu Massimiliano Allegriego Paulo Dybala. Nowa gwiazda Juve już sześć minut później ustaliła końcowy rezultat spotkania.

Juventus FC - Inter Mediolan 3:0 (1:0)

Bramki: Morata (36' k., 63'), Dybala (83')