C.J. Aikena można zlekceważyć: wysoki, z długimi rękami, ale przeraźliwie chudy. Michael Fraser czy Kevin Johnson z Polfarmeksu, Kim Adams z Rosy Radom, Alexis Wangmene albo Cheikh Mbodj powinni go przestawiać bez trudu. Nic bardziej mylnego, kto zlekceważy Aikena, może się srodze rozczarować. Amerykanin czasami gra jak "bestia": potrafi zablokować, albo skończyć akcję efektownym wsadem. Jest też bardzo czujny blisko kosza - wyskakuje zza pleców rywali i dobija piłkę z wielką siłą. To samo potrafi zrobić Frank Gaines. Jego blok w meczu z Polpharmą był naprawdę wyjątkowy.

 

Potężne wsady w Tauron Basket Lidze

 

Już w niedzielę King Wilki Morskie, podbudowane dwoma ostatnimi zwycięstwami z Siarką Tarnobrzeg i Polpharmą Starogard Gdański zmierzą się ze Stelmetem Zielona Góra. W pierwszym meczu tych drużyn Wilki Morskie bardzo długo stawiały zacięty opór, przegrywając ostatecznie 92:98, choć były skazywane na pożarcie. Na początku sezonu zespół ze Szczecina był w kryzysie, przegrał trzy spotkania z rzędu i mówiło się o tym, że posada trenera Marka Łukomskiego jest zagrożona.

 

Od tego czasu wiele się zmieniło. King Wilki wygrały dziewięć spotkań i są na ósmej pozycji w tabeli - dającej prawo gry w play off. Stelmet jest pierwszy w tabeli i w tym meczu także jest zdecydowanym faworytem, ale klęski Wilków nikt już nie wróży. Jednym z ważniejszych graczy, od których będzie zależała gra gospodarzy, jest C.J. Aiken (Amerykanin średnio zdobywa w meczu 5,2 pkt i ma 3,4 zbiórki, i jest dobrym wsparciem dla Urosa Nikolicia). Warto zwrócić uwagę na jego pojedynki z Adamem "Bestią" Hrycaniukiem.

 

Efektowne akcje C.J. Aikena można zobaczyć w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu King Wilki Morskie - Stelmet w niedzielę od 19:50 w Polsacie Sport News.