Greipel wygrał pierwszy z cyklu wyścigów na Majorce, Gołaś 78.

Andre Greipel

Niemiecki kolarz Andre Greipel z grupy Lotto Soudal wygrał na Majorce wyścig Trofeo Felanitx (174 km), należący do cyklu Challenge Mallorca. W głównej grupie przyjechał Michał Gołaś (Team Sky), który został sklasyfikowany na 78. miejscu.

To pierwszy w tym roku wyścig w Europie, w którym ścigała się światowa czołówka. Greipel wyprzedził na finiszu Irlandczyka Sama Bennetta (Bora-Argon 18) i Norwega Edvalda Boassona Hagena (Team Dimension Data for Qhubeka).

Debiutujący w barwach Team Sky Gołaś przyjechał jako ostatni w 78-osobowym peletonie (czas 4:05.15). Kolejna grupa kolarzy straciła 19 sekund. Wyścig ukończyło 166 zawodników.

Po ostatnim sezonie Gołaś zmienił belgijską ekipę Etixx-Quick Step na brytyjską Sky, idąc w ślady mistrza świata z 2014 roku Michała Kwiatkowskiego.

Kolejne trzy wyścigi z cyklu Challenge Mallorca odbędą się w najbliższych dniach.