Puchar Króla: Awans Sevilli i Valencii do półfinału

Juan Munoz cieszy się ze zdobytej bramki.

Sevilla i Valencia uzupełniły stawkę półfinalistów piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. W czwartek ten pierwszy zespół pokonał na wyjeździe drugoligowe Mirandes 3:0 (w dwumeczu 5:0), a "Nietoperze" wygrały z Las Palmas 1:0, po remisie 1:1 u siebie przed tygodniem.

Bramki dla Sevilli, której mecz z ławki rezerwowych oglądał Grzegorz Krychowiak, zdobyli w dziewiątej minucie Vicente Iborra (z rzutu karnego), w 70. Juan Munoz oraz w doliczonym czasie Coke.

Na Wyspach Kanaryjskich Valencia objęła prowadzenie w 20. minucie, kiedy błąd defensywy gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki wykorzystał Rodrigo. Rywale ambitnie dążyli do wyrównania, ale byli nieskuteczni i wynik się nie zmienił.

W środę awans przypieczętowała Barcelona, która pokonała Athletic Bilbao 3:1, a w dwumeczu 5:2. Niespodziewanie odpadło Atletico Madryt - stołeczni ulegli u siebie Celcie Vigo 2:3. W pierwszym spotkaniu w Galicji był bezbramkowy remis.

Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się w piątek. Półfinały zostaną rozegrane 3 i 10 lutego, a finał zaplanowano na 21 maja.