Silagin zdobył brąz MŚ w 2015 roku w Dausze, a dwa lata wcześniej Oganisjan stanął na najniższym stopniu podium ME w Mińsku. Na ringu w Szczecinie z Silaginem spotka się mistrz Polski Arkadiusz Szwedowicz, zaś rywalem Oganisjana będzie występujący drugi rok w "Husarii" Niemiec Hamza Touba.


WSB: Debiutant Szwedowicz spotka się z Silaginem

 

Oprócz tej dwójki, w kadrze rosyjskiej drużyny znaleźli się: Gabił Mamedow (60 kg), Albert Karibjan (69 kg) i Jarosław Doroniczew (+91 kg). Z kolei w polskim zespole w drugiej kolejce grupy C wystąpią w tych wagach kolejno Dawid Michelus, Damian Kiwior i Paweł Wierzbicki.

 

Na inaugurację rozgrywek ligi WSB "Husaria" przegrała tydzień temu w Pruszkowie z Venezuela Caciques 2:3 (pojedynki w kategoriach 49, 56, 64, 75 i 91 kg). Zwycięstwa w ekipie gospodarzy na wagę 1 pkt odnieśli Niemiec Kastriot Sopa (64 kg) oraz Michał Olaś (91 kg), który wygrał przed czasem.

 

Pięściarze Rafako Hussars Poland zmierzą się w fazie grupowej jeszcze z zespołem Argentina Condors. Później nastąpi seria spotkań rewanżowych.

 

World Series of Boxing - mecz fazy grupowej: RafakoHussars Poland - Russian Boxing Team w sobotę 30 stycznia, godzina 20.00; transmisja - Polsat Sport.