WSB: Medaliści MŚ i ME w składzie rywali "Husarii"

Sporty walki
WSB: Medaliści MŚ i ME w składzie rywali "Husarii"
fot. PAP

Brązowi medaliści mistrzostw świata (Paweł Silagin, 81 kg) i mistrzostw Europy (Owik Oganisjan, 52 kg) znaleźli się w składzie Russian Boxing Team na mecz z Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing (WSB). Spotkanie 30 stycznia w Szczecinie.

Silagin zdobył brąz MŚ w 2015 roku w Dausze, a dwa lata wcześniej Oganisjan stanął na najniższym stopniu podium ME w Mińsku. Na ringu w Szczecinie z Silaginem spotka się mistrz Polski Arkadiusz Szwedowicz, zaś rywalem Oganisjana będzie występujący drugi rok w "Husarii" Niemiec Hamza Touba.


WSB: Debiutant Szwedowicz spotka się z Silaginem

 

Oprócz tej dwójki, w kadrze rosyjskiej drużyny znaleźli się: Gabił Mamedow (60 kg), Albert Karibjan (69 kg) i Jarosław Doroniczew (+91 kg). Z kolei w polskim zespole w drugiej kolejce grupy C wystąpią w tych wagach kolejno Dawid Michelus, Damian Kiwior i Paweł Wierzbicki.

 

Na inaugurację rozgrywek ligi WSB "Husaria" przegrała tydzień temu w Pruszkowie z Venezuela Caciques 2:3 (pojedynki w kategoriach 49, 56, 64, 75 i 91 kg). Zwycięstwa w ekipie gospodarzy na wagę 1 pkt odnieśli Niemiec Kastriot Sopa (64 kg) oraz Michał Olaś (91 kg), który wygrał przed czasem.

 

Pięściarze Rafako Hussars Poland zmierzą się w fazie grupowej jeszcze z zespołem Argentina Condors. Później nastąpi seria spotkań rewanżowych.

 

World Series of Boxing - mecz fazy grupowej: RafakoHussars Poland - Russian Boxing Team w sobotę 30 stycznia, godzina 20.00; transmisja - Polsat Sport.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze