G2 eSports z kolejnym zwycięstwem w LCS

E-sport
G2 eSports z kolejnym zwycięstwem w LCS

G2 eSports pokonało Unicorns of Love w swoim szóstym meczu wiosennego splitu EU LCS. Kikis i spółka kontrolowali przebieg całej rozgrywki, ale ich kompozycja drużynowa wymagała olbrzymiej cierpliwości i konsekwencji. Udało im się, pomimo początkowych problemów, domknąć wynik spotkania, a najbardziej kluczowa okazała się świetna postawa Perkza ze środkowej alei.

Mecz rozpoczął się od delikatnych potyczek i nieśmiałych prób powolnego przemknięcia w środkową i późną fazę z gry. W 20 minucie spotkania G2 eSports udało się – za sprawą świetnego ultimate Poppy – wygrać istotny teamfight. Zaraz potem drużyna Kikisa próbowała przejąć wzmocnienie barona, ale w ostatniej chwili to Unicorns of Love zabezpieczyło objective.

G2 eSports, za sprawą wybranej przez siebie kompozycji drużynowej opartej na konsekwentym obijaniu przeciwników (Nidalee, Corki), raczej unikało otwartej walki przed zdobyciem konkretnej przewagi. Ostetecznie, pomimo świetnej inicacji Hylissanga, to G2 wygrało ostatni teamfight nieopodal bazy UoL i zakończyło rozgrywkę w 33 minucie.

 

Zdecydowanym MVP meczu zostaje mid laner G2 Perkz, który w tym meczu grał jako Corki. Młody zawodnik zakończył mecz z wynikiem 13-1-7 i po raz kolejny udowodnił, że jest głównym kandydatem do zdobycia tytułu Rookie of the Year.

 

G2 eSports kończy trzeci weekend zmagań z wynikiem 5-1, a w następnym meczu zmierzy się z drużyną Origen. UoL (obecnie z bilansem 4-2) zmierzy się z Team ROCCAT.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze