Kubacki i Takeuchi najlepsi w kwalifikacjach w Sapporo. Sześciu Polaków w konkursie

Inne
Kubacki i Takeuchi najlepsi w kwalifikacjach w Sapporo. Sześciu Polaków w konkursie
fot.Cyfrasport

Sześciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Kwalifikacje wygrali ex aequo Dawid Kubacki - 133 m i Japończyk Taku Takeuchi - 133,5 m. Obaj otrzymali notę 129,8 pkt. Kamil Stoch był trzeci - 128 m.

Obok Kubackiego i Stocha w czołowej "10" kwalifikacji znalazł się jeszcze piąty Maciej Kot - 123,5 m i szósty Stefan Hula - 125 m. Do konkursu awansował także Andrzej Stękała sklasyfikowany na 12. pozycji po lądowaniu na 124 m i 25. Klemens Murańka - 120,5 m.

 

Austriacki skoczek narciarski odzyskał czucie w nogach

 

Na liście startowej kwalifikacji było 67 zawodników, w tym czołowa "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, która nie musiała walczyć o prawo startu w konkursie. Aktualnie nie ma w niej Polaków, najwyżej w PŚ - na 18. pozycji jest Stoch.

 

Z zawodników czołówki ze skoku zrezygnowali Japończyk Noriaki Kasai i Norweg Johann Andre Forfang. Najdalej skoczył Słoweniec Domen Prevc - 141 m. Po jego próbie, wykonanej z 14. belki startowej, jury obniżyło rozbieg do 12., a po chwili, gdy miał skakać wicelider PŚ Niemiec Severin Freund - do 10.

 

Gdy Freund wylądował na 132,5 m, jury przed próbą ostatniego w kwalifikacjach lidera PŚ Słoweńca Petera Prevca, ponownie skróciło rozbieg do 8. belki. Prevcowi to zbytnio nie przeszkodziło - skoczył 133,5 m. Sobotni konkurs w Sapporo rozpocznie się o godz. 8.30 czasu polskiego, godzinę wcześniej zaplanowana jest seria próbna.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze