Niemcy wyrzuceni z finału? Norwegowie złożyli protest! (WIDEO)

Piłka ręczna

Po niesamowitej końcówce reprezentacja Niemiec awansowała do finału Euro 2016. Czy jednak wszystko wydarzyło się zgodnie z przepisami? Norwegowie złożyli oficjalny protest, bo w samej końcówce Niemcy mieli mieć zbyt wielu zawodników na boisku. Sprawa dotyczy cofnięcia bramkarza.

Reprezentacja Niemiec po fantastycznym thrillerze pokonała Norwegów 34:33 w półfinale EHF Euro 2016. W pojedynku dwóch rewelacji turnieju doszło do dogrywki, a na kilka sekund przed końcem zwycięską bramkę rzucił Kai Haefner. Czy jednak w tej akcji wszystko było poprawne? Według Norwegów, w zespole Niemców na parkiecie przebywali jednocześnie zarówno bramkarz, jak i bramkarz lotny.

 

Analizując jednak wszystkie ujęcia może się wydawać, że wbiegający na boisko w żółtej koszulce wycofany zawodnik po prostu celebrował zdobytą bramkę z resztą zespołu, a podczas rozgrywania piłki oraz rzutu Haefnera znajdował się poza linią boczną. Jak organizacja EHF rozpatrzy wniosek? Oficjalna decyzja ma zapaść do godziny 11:00 w sobotę.

 

 

Końcówka spotkania z wielu kamer w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie