Plusliga: PGE Skra Bełchatów wygrała w Będzinie

Mecz MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów to było starcie Dawida z Goliatem. W tym przypadku górą był jednak ten drugi. Bełchatowianie wygrali 3:0, chociaż trzeba przyznać, że gospodarze napsuli im trochę krwi.

Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. To oczywiście PGE Skra Bełchatów, która goni prowadzącą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. - Jeżeli chcemy grać o mistrzostwo Polski, nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów - mówił przed spotkaniem Robert Milczarek.

Winiarski: Czuje się bardzo dobrze

Pierwszy set był bardzo zacięty. Gospodarze prowadzli w pewnym momencie 22:21 i niespodzianka wisiała w powietru. Przyjezdni wrzucili jednak piąty bieg i dzięki Mariuszowi Wlazłemu, który zdobył ostatnie dwa punkty, wygrali 25:23.

Wydawało się, że druga partia może mieć podobny przebieg. Będzianianie prowadzili 14:13, ale ich rywale znów zakasali rękawy i wzięli się do gry. Efekt? 25:19! W trzecim secie bełchatowianie kontrolowali wydarzenia już od początku do końca, wygrywając 25:16. MVP spotkania został wybrany Nicolas Uriarte.

Co ciekawe, dla gospodarzy była to dziesiąta porażka z rzędu!

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 16:25)

MKS Będzin: Peacock, Kamiński, Gaca, Warda, Żuk, Pawliński, Kaczmarek (libero) oraz Stysiał (libero), Laane, Piotrowski, Oczko, Baczkała, Peszko

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Kłos, Wrona, Conte, Marechal, Piechocki (libero) oraz Lisinac, Gromadowski, Rodriguez, Stanković