Adriano wraca do futbolu! "Byle jak najdalej od Brazylii"

Piłka nożna
Adriano wraca do futbolu! "Byle jak najdalej od Brazylii"
fot. PAP/EPA

Adriano, czterokrotny mistrz Włoch, zdobywca Pucharu Konfederacji, swego czasu pierwszy napastnik Brazylii, po prawie dwuletniej przerwie wraca do futbolu. Była gwiazda Interu ma dziś 33 lata i spróbuje swoich sił w czwartej lidze USA.

48-krotny reprezentant Brazylii nie grał w poważnym meczu od kwietnia 2014 roku, kiedy to został zwolniony przez Atletico Paranaense. Zawodnik nigdy nie słynął ze sportowego trybu życia. Nadwaga, alkohol, konszachty z kartelami narkotykowymi. To wszystko złożyło się na jego upadek. Dziś wraca. Spróbuje swoich sił w IV-ligowym amerykańskim Miami United. Jak twierdzi, przez ostatnie dwa lata zrzucił prawie 10 kilogramów.

 

Bundesliga: Asysta Piszczka i zwycięstwo BVB. Zacięty mecz w Bremie


- Negocjowaliśmy prawie trzy miesiące. Na transfer do USA nalegała szczególnie jego matka. Uważała, że pobyt zdala od Brazylii, od nocnego życia Rio de Janeiro i starych znajomych, wyjdzie mu tylko na dobre. Tu może się skupić w stu procentach na futbolu, nikt nie będzie na niego naciskał. Jesteśmy naprawdę podekscytowani - chcemy w końcu zobaczyć jak gra - powiedział prezydent klubu, Roberto Sacca.

Adriano na zrzucenie kolejnych kilogramów ma jeszcze trochę czasu. Rozgrywki startują dopiero 24 kwietnia. W klubie są przekonani, że do tego czasu będzie gotowy na sto procent.

- Nasza liga to dość wysoki poziom. Ale wiem, że dla Adriano to tylko przystanek w drodze do MLS. Myślę, że może tam trafić już w przyszłym roku. Jest przecież jeszcze młody, ma 33 lata, a jeśli zaprezentuje chociaż 25 procent dawnego Adriano, w MLS może grać nawet z zamkniętymi oczami - puentuje Sacca.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze