Aguinagalde: Finał był naszym celem od początku

Piłka ręczna

Gra o złoto był naszym celem od samego początku mistrzostw. Zamknęliśmy usta krytykom wygraną z Chorwacją i spełniliśmy swój cel - powiedział po półfinałowym zwycięstwie Hiszpan Julen Aguinagalde.

Tomasz Włodarczyk: Ogromne gratulacje, bo będziecie grali o złoto. W zeszłym roku w Katarze uciekł Hiszpanii finał, a nawet medal. 2014 rok również poza finałem, jednak teraz wreszcie się udało.

 

Julen Aguinagalde: Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego faktu. Finał był naszym celem od samego początku mistrzostw. Często spotykaliśmy się z krytyką dziennikarzy, że nie gramy dobrze, ale to teraz nieważne. Zamknęliśmy usta krytykom wygraną z Chorwacją, a teraz zagramy o złoto.

 

Tak się bawi, tak się bawi Espania! Szalona radość Hiszpanów (WIDEO)

 

Na Euro 2016 doszło do wielu sensacji, ale Hiszpania jest w zasadzie jedyną drużyną, która była typowana do gry w półfinale z całej tej czwórki. Na Niemców, Norwegów oraz Chorwatów nikt za bardzo nie stawiał.

 

Rola faworyta nigdy nie jest łatwa, ale my najwyraźniej podołaliśmy. Wszystkie drużyny z tej czwórki są świetne. Cieszymy się, że spełniliśmy oczekiwania swoje i kibiców. W finale chcemy zakończyć mistrzostwa jak należy.

 

Całą rozmowę z Julenem Aguinagalde zobacz w materiale wideo.

 

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

 

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

 

Tomasz Włodarczyk, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze