Norweskie media zaskoczone. „Związek podjął trudną decyzję”

Piłka ręczna
Norweskie media zaskoczone. „Związek podjął trudną decyzję”
fot. www.vg.no

Reprezentacja Niemiec zagra w finale mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Norwegowie, którzy domagali się weryfikacji wyniku półfinału, odwołali swój protest. Zaskoczona decyzją Norges Håndballforbund, czyli tamtejszej federacji, jest miejscowa prasa.

W norweskiej prasie można wyczuć ton zrezygnowania. Jeszcze wczoraj wiele wskazywało na to, że protest zostanie przez EHF uwzględniony, a mecz z Niemcami być może powtórzony. Decyzja Norges Håndballforbund, czyli federacji piłki ręcznej, zaskoczył jednak wszystkich.

 

Niemcy w finale! Norwegia odwołała protest!

 

„Norwegia odwołuje protest. Decyzja oklaskiwana” – donosi na swojej stronie internetowej tabloid „Dagbladet”. Dziennikarze podkreślają, że dla Niemców taka decyzja była oczywistością. „Koniec tego nonsensu” – mieli stwierdzić szefowie niemieckiej federacji. „Błąd Niemców był oczywisty. Na boisku było zbyt wielu zawodników i Norwegia zdecydowała się na szybki protest (…) Ostateczna decyzja nie była konsultowana z zawodnikami” – czytamy.

 

 

W podobnym tonie swój artykuł utrzymują reporterzy dziennika „VG”. Cytuje on m.in. wiceprezesa Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej (DHB) Boba Hanninga dla którego decyzja Norwegów jest jedyną słuszną, ale także duńskich i szwedzkich ekspertów, którzy współczują norweskiej reprezentacji.

 

 

„Sztab szkoleniowy całą noc intensywnie pracował nad klipem wideo, który miał zostać zgłoszony razem z oficjalnym protestem do godz. 9 rano. Kiedy wszystko było gotowe, protest został odwołany. Norwescy szczypiorniści nie komentują decyzji federacji” – możemy przeczytać na stronie www.vg.no.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie