Reprezentacja Chile z nowym selekcjonerem!

Piłka nożna
Reprezentacja Chile z nowym selekcjonerem!
fot. PAP

Hiszpan Juan Antonio Pizzi został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Chile, zastępując Argentyńczyka Jorge Sampaolego. Kontrakt zawarto do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

Podpisanie umowy zakończyło trwające od kilku tygodni zamieszanie wokół drużyny narodowej. Po serii sprzecznych deklaracji krajowa federacja rozwiązała w połowie stycznia za porozumieniem stron kontrakt z Sampaolim. Kilka miesięcy wcześniej ten szkoleniowiec odniósł największy sukces w historii chilijskiego futbolu, zdobywając z reprezentacją pierwszy w historii tytuł mistrza Ameryki Południowej.

 

Adriano wraca do futbolu! "Byle jak najdalej od Brazylii"

 

Jego następca, 48-letni Pizzi, urodził się w Argentynie, ale od 1994 roku posiada także obywatelstwo hiszpańskie. Jako piłkarz grał m.in. w Barcelonie (1996-98) i wystąpił w 22 meczach reprezentacji Hiszpanii. W roli trenera prowadził m.in. hiszpańską Valencię, a ostatnio meksykański Leon.

 

Chile nie najlepiej rozpoczęło eliminacje MŚ 2018. W tabeli strefy Ameryki Południowej zajmuje piąte miejsce z siedmioma punktami po czterech meczach. W ostatnim piłkarze tego kraju przegrali na wyjeździe z Urugwajem 0:3. Na mundial awansują bezpośrednio cztery pierwsze zespoły, a piąty spotka się w barażach ze zwycięzcą eliminacji w strefie Oceanii.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze