Znamy wszystkich 8 uczestników IEM Katowice

E-sport
Znamy wszystkich 8 uczestników IEM Katowice
@ESL

Po ponad trzech tygodniach zmagań na profesjonalnej scenie League of Legends wiadomo już jakie drużyny zagrają podczas finałowego turnieju Intel Extreme Masters, który startuje już 4 marca w Katowicach. Każdy najmocniejszy region będzie miał swoich reprezentantów, na tegorocznym IEMie zagrają po dwie drużyny z Chin, Korei, Europy i Ameryki Północnej.

Podczas IEM Katowice zagrają drużyny, które wypadły najlepiej podczas odbywających się wcześniej IEM Cologne i IEM San Jose: koreańskie Ever, europejskie Origen, północnoamerykańskie CLG i chińskie Qiao Gu Reapers. Szczególnie dobrze w tym zestawieniu wyglądają drużyny ze wschodu. Qiao Gu jest niepokonane na swoim podwórku, a w finale grudniowego IEM Cologne zostało pokonane 3-2 właśnie przez koreańską drużynę Ever (która nie gra nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej w Korei).

 

Do tych znanych wcześniej drużyn dołączają kolejne cztery, które otrzymały specjalne zaproszenia organizatorów. Tym razem jednak zaproszenia nie powędrowały z automatu do drużyn, które są obecnie najlepsze w swoich regionach. Organizatorzy z ESL nie poinformowali jak wyglądał klucz przyznawania zaproszeń.

Koreańskie zaproszenie powędrowało do mistrzów świata z 2013 i 2015 roku, drużyny SK Telecom T1, która obecnie zajmuje czwarte miejsce w koreańskiej lidze LCK. Zaproszenie dla drużyny z Ameryki Północnej dostała drużyna Team SoloMid, która zajmuje trzecie miejsce w NA LCS, a europejskie zaproszenie otrzymała mocno zawodząca w EU LCS drużyną Fnatic.

 

Tylko ostatni zaproszony, chińska drużyna Royal Never Give Up zajmuje obecnie pierwsze miejsce w swoim regionie. Koreańska świeża krew, która pojawiła się w drużynie w przed sezonie poprowadziła drużynę do czterech zwycięstw w pięciu początkowych meczach sezonu LPL.

 

Część ekspertów jest zdania, wybór zaproszonych drużyn jest mocno dyskusyjny. Największymi nieobecnymi są niepokonani w tym sezonie zawodnicy ROX Tigers (którzy ostatnio gładko pokonali SKT). W Ameryce Północnej rozgrywki zostały kompletnie zdominowane przez drużynę Immortals (także bez zaproszenia), a na europejskim podwórku dominują drużyny H2k Gaming i G2 eSports. Zamiast dwóch topowych drużyn z Europy, na IEM Katowice zobaczymy półfinalistów ostatnich Mistrzostw Świata.

 

Uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice 2016:

  • Team SoloMid
  • Counter Logic Gaming
  • Origen
  • Fnatic
  • Royal Never Give Up
  • Qiao Gu Reapers
  • SK Telecom T1
  • Ever
Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze