Trener Niemiec: Wymiana generacji kluczem do sukcesu

Piłka ręczna

Dokonaliśmy kilku zmian w zespole. Przede wszystkim - wymiana generacji. Myślę też, że dużą rolę odegrało tu szczęście. - twierdzi trener reprezentacji Niemiec Dagur Sigurdsson, którego zespół po piątkowym horrorze z Norwegią (34:33) awansował do finału.

Tomasz Włodarczyk: Przebył Pan drogę z piekła do nieba - w 2014 roku Niemcy na Euro nawet się zakwalifikowały, w 2015 roku odpadliście w ćwierćfinale z Katarem, dziś jesteście w finale. Co takiego wydarzyło się przez ostatnie 18 miesięcy?

Dagur Sigurdsson: Cóż, dokonaliśmy kilku zmian w zespole. Przede wszystkim - wymiana generacji. Ale także drużyny na tym Euro były bardzo zbliżone umiejętnościami. Odpadły przecież takie potęgi, jak Francja, Dania czy Polska. My przetrwaliśmy, ale też było blisko... Myślę, że dużą rolę odegrało tu szczęście.

 

Trener Norwegii: Musimy zapomnieć o zamieszaniu z Niemcami. Teraz walczymy o brąz!


Był Pan bardzo aktywny podczas meczów. W piątek przekonaliśmy się, jak bardzo jest to ważne.

Myślę, że nie różnie się niczym od innych trenerów. Staram się pomóc zespołowi, wprowadzam korekty, przeprowadzam zmiany. Czasem te decyzje są dobre, czasem nie.

 

Całą rozmowę z Dagurem Sigurdssonem obejrzysz w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Tomasz Włodarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze