Andrzej Niemczyk znów ma raka. Tym razem płuc

Siatkówka
Andrzej Niemczyk znów ma raka. Tym razem płuc
fot. PAP

Przed kilkoma dniami Andrzej Niemczyk, były selekcjoner siatkarek reprezentacji Polski, trafił na OIOM jednego z warszawskich szpitali. Walczył o życie. Stan był na tyle poważny, że jeden z jego bliskich znajomych poprosił za pośrednictwem Facebooka o modlitwę. W niedzielę Niemczyk poznał wyniki badań. Rak płuc - brzmial wyrok lekarzy. O sprawie poinformował portal Sportowe Fakty.

Kilka lat temu Niemczyk walczył z nowotworem węzłów chłonnych. Po długich zmaganiach został z niego wyleczony. Dziś też nie traci optymizmu. - Wygram z nim po raz drugi - zapowiada

 

Asy Boćka ratują ZAKSĘ z opresji!


Jak bardzo nowotwór jest zaawansowany, nie wiadomo. Odpowiedź przyniesie dopiero seria szczegółowych badań. Były selekcjoner twierdzi, że od kilku dni czuje się lepiej. - Zacząłem jeść, wstaję z łóżka, spotykam się z najbliższymi przyjaciółmi - mówi.

Niemczyk nie będzie leczony tradycyjną chemioterapią. W jego przypadku w grę wchodzi jedynie radioterapia. - Lekarze uznali, że nie mogę być leczony za pomocą chemioterapii, bo moja wątroba została już tak zniszczona poprzednią walką z rakiem, że więcej nie wytrzyma - twierdzi.

- Za pierwszym razem zapiłem raka na śmierć. Teraz powinienem palić tyle papierosów, aby go dosłownie wykurzyć z płuc, ale już tak dużo nie palę. Spokojnie, znajdę inny sposób. Nie zabił mnie raz, to nie uda mu się po raz drugi. Pokonam go! Psychicznie jestem gotowy na walkę - puentuje trener.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze