IEM Taipei: The MongolZ i Renegades w Finale

E-sport
IEM Taipei: The MongolZ i Renegades w Finale

Intel Extreme Masters Taipei 2016 powoli dobiega końca. Do rozegrania pozostał już tylko jeden pojedynek. W Finale, który planowany jest na godzinę 6:30 naszego czasu, zmierzą się Australijczycy z Renegades oraz The MongolZ. Stawką oprócz nagrody pieniężnej jest również uczestnictwo w marcowych finałach IEM Katowice.

Od dwóch dni trwają Mistrzostwa Intel Extreme Masters w Taipej, a więc stolicy Chińskiej Republiki. Stawiły się tam czołowe formacje Counter-Strike: Global Offensive występujące w regionie Azji i Oceani. Całą impreza jest jednym z przystanków przed zbliżającymi się wielkimi krokami Finałami Intel Extreme Masters 2016, które odbędą się na początku marca w Katowicach. Zawody w Tajpej są obecnie na końcowym etapie. W finale w szranki staną zespoły Renegades oraz The MongolZ.

 

Pierwsi z nich w półfinale musieli stawić czoła CyberZen. Australijczykom udało się jednak zwyciężyć bez większych problemów, czego dowodem były osiągnięte wyniki - 16-8 na de_cobblestone oraz 16-4 na de_mirage. Zdecydowanie bardziej zaciętą rywalizację można było oglądać w drugim półfinale, gdzie w szranki stanęły ekipy The Mongolz oraz Chiefs eSports Club. Tutaj padł rezultat 2-1, po wynikach 13-16 na de_inferno, 16-10 na de_dust2 oraz 16-9 na de_cobblestone.

 

Wspomniany Wielki Finał planowany jest na godzinę 6:30 naszego czasu. Mecz rozegrany zostanie w systemie best of three. Co ciekawe, obie drużyny zmierzyły się już ze sobą w początkowej fazie turnieju. Wówczas górą byli zawodnicy z Mongolii, po wygranym 16-13 na de_cache spotkaniu. Obie formacje mają już zapewnione uczestnictwo w MLG Columbus 2016, lecz tylko zwycięzca otrzyma możliwość wyjazdu na IEM Katowice.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze