King Wilki Morskie pożarte w końcówce. Stelmet pokazał klasę mistrza

To był dobry mecz King Wilków Morskich Szczecin, choć ostatecznie nie przyniósł żadnej zdobyczy punktowej. Stelmet Zielona Góra pokazał, że nieprzypadkowo jest mistrzem Polski i mimo niemrawego początku, wygrał 74:64.

King Wilki Morskie Szczecin grają w tym sezonie w kratkę - dziewięć meczów wygranych, dziewięć przegranych - lecz jak na razie daje to upragnione ósme miejsce w tabeli, które gwarantuje występ w play offach. Stelmet z kolei w trwającym sezonie potknął się tylko dwa razy, więc był oczywiście zdecydowanym faworytem. Pierwsze starcie między obiema drużynami tylko podsyciło emocje rewanżu, gdyż w Zielonej Górze Stelmet po wymianie ciosów wygrał 98:92.

Pszczółka AZS UMCS zdobywcą Pucharu Polski!

W pierwszym spotkaniu zabrakło Russela Robinsona, czyli... aktualnego mistrza Polski. Teraz jednak Amerykanin reprezentuje barwy szczecinian. Początek spotkania miał bardzo spokojny, jak cały zespół, ale później grał coraz lepiej. Nic nie zapowiadało emocji w tym meczu, gdyż Stelmet szybko odskoczył na kilkupunktowe prowadzenie, lecz sytuacja w jeszcze szybszym tempie zmieniła się o 180 stopni. Od wysokiego prowadzenia Stelmetu 8:2 na koniec pierwszej partii zrobiło się... 20:10 dla szczecinian.

W dwóch kolejnych kwartach górą byli zielonogórzanie, co zwiastowało gigantyczne emocje w ostatniej odsłonie. Tak też właśnie było - oglądaliśmy kawał dobrej koszykówki, akcję za akcję, lecz ostatecznie King Wilki zostały bez niczego. Stelmet pokazał klasę mistrzów i w ostatnich minutach wypunktował dobrze sprawującego się tego wieczoru rywala. Choć na 18 sekund przed końcem gospodarze przegrywali trzema punktami i mieli piłkę, to ostatecznie nie trafili rzutu za trzy punkty i przegrali 67:74. Kapitalną ostatnią kwartę rozegrał Łukasz Koszarek, który był nieomylny z linii rzutów wolnych, dołożył także rzut za "trójkę" i przede wszystkim mądrze dyrygował kolegami.

King Wilki Morskie Szczecin - Stelmet BC Zielona Góra 67:74 (20:10, 13:19, 18:21, 16:24).

King Wilki Morskie Szczecin: Paweł Kikowski 11, Brandon Brown 10, Russell Robinson 10, Paweł Leończyk 10, Michał Nowakowski 9, Uros Nikolic 7, Frank Gaines 4, C.J. Aiken 4, Łukasz Majewski 2, Maciej Majcherek 0.

Stelmet BC Zielona Góra: Łukasz Koszarek 16, Nemanja Djurisic 14, Dejan Borovnjak 10, Przemysław Zamojski 8, Karol Gruszecki 7, Adam Hrycaniuk 6, Szymon Szewczyk 4, Mateusz Ponitka 4, Dee Bost 3, Vlad-Sorin Moldoveanu 2