King Wilki Morskie – Stelmet Zielona Góra od 19.50 w Polsacie Sport News

Koszykówka
King Wilki Morskie – Stelmet Zielona Góra od 19.50 w Polsacie Sport News
fot. PAP

Wataha szykuje się na mistrza. W niedzielę King Wilki Morskie podejmą Stelmet. Gospodarzy do walki poprowadzi Russel Robinson, który w poprzednim sezonie z zielonogórzanami cieszył się ze złota. Czy teraz też będzie miało okazje do radości?

Wilki grają w tym sezonie w kratkę, ale w tej kratce całkiem im do twarzy. Mają równy bilans zwycięstw i porażek – po 9, co na razie w tabeli daje im wymarzone ósme miejsce, ostatnie gwarantujące grę w play off.

 

Gortat poprowadził Wizards do zwycięstwa! Polak znowu uzyskał double-double


Po najbliższej kolejce ciężko będzie je jednak utrzymać, bo do Szczecina przyjeżdża mistrz i lider. Zielonogórzanie w obecnych rozgrywkach potknęli się tylko dwa razy. Jednak jednym z najtrudniejszych meczów sezonu był pojedynek właśnie z Watahą. Stelmet po bardzo ofensywnym pojedynku wygrał 98:92.


Teraz też można się będzie spodziewać przewagi ataku nad obroną, bo spotkają się drużyny, które rzucają dużo punktów. Stelmet średnio zdobywa ich najwięcej w lidze, Wilki Morskie w tym elemencie są na piątej pozycji. Wilki jednak potrafią też twardo bronić, często na granicy przepisów, albo nawet poza nią. Szczecinianie to najczęściej faulująca drużyna w rozgrywkach. Po niedzielnym spotkaniu raczej pozycji lidera w tej niechlubnej statystyce nie opuszczą, bo Stelmet to z kolei najczęściej faulowana drużyna w rozgrywkach.


W pierwszym meczu tych drużyn nie zagrał Russel Robinson, który do zespołu ze Szczecina trafił w styczniu.  Rozgrywający od razu stał się ważnym elementem drużyny. Rzuca ponad 17 punktów i ma prawie 6 asyst na mecz.


Dla Amerykanina pojedynek ze Stelmetem będzie miał szczególny smak. W końcu w poprzednich rozgrywkach występował w zespole z Zielonej Góry i pomógł jej w zdobyciu mistrzostwa. Zwykle grał jako zmiennik Łukasza Koszarka. I właśnie pojedynek rozgrywających to będzie prawdopodobnie najciekawsze indywidualne starcie niedzielnego meczu.


Początek spotkania King Wilki Morskie Szczecin - Stelmet Zielona Góra w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od 19.50.

Łukasz Starowieyski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze