Norwegowie dla Polsatsport.pl: O proteście już zapomnieliśmy

Piłka ręczna

Dlaczego Norwegowie odwołali protest przeciwko Niemcom? Jak oceniają „polskie” mistrzostwa Europy? I jak przygotowują się do meczu z Chorwacją? Polsatsport.pl rozmawiała z reprezentantami Norwegii: Sanderem Sagosenem, Kentem Robinem Tønnesenem i Kristianem Bjørnsenem.

Kristian Bjørnsen: Decyzja o wniesieniu protestu po meczu z Niemcami to był wybór całego zespołu. Zrobiliśmy to, aby pokazać nasze rozczarowanie. Teraz jednak czas, aby myśleć tylko o meczu z Chorwacją. Z nimi nie chcemy wygrać poza parkietem. Chcemy pokonać ich na boisku! Gramy o brązowy medal i mamy świadomość, że to będzie zupełnie inne spotkanie, niż w fazie grupowej. Będzie znacznie trudniej. Jesteśmy już trochę zmęczeni, ale mając świadomość, że gra się o medal, można znaleźć trochę dodatkowej energii.

 

Anna Ejsmont na EHF Euro 2016 pracuje z... Hiszpanią! "W finale moje serce będzie z nimi!"

 

Kent Robin Tønnesen: W tej chwili nie myślimy już o sprawie wycofanego protestu. Przegraliśmy z Niemcami i trzeba skupić się na rywalizacji z Chorwacją. Przecież chcemy z nimi wygrać. Mają wielu dobrych piłkarzy, więc łatwo nie będzie. Przekonaliśmy się o tym w meczu grupowym.

 

Sander Sagosen: Po porażce z Niemcami jesteśmy zawiedzeni. Myślę, że zagraliśmy dobre zawody, walczyliśmy na całego, a ostatecznie nie udało nam się awansować dalej. Ja sam rozgrywam dobry turniej, ale podobnie moi koledzy. Osiągnęliśmy historyczny wynik, mimo iż nie mamy wielkich gwiazd. Teraz czeka na nas Chorwacja pełna świetnych zawodników. Pokazaliśmy jednak w grupie, że możemy ich pokonać, więc wszystko jest możliwe.

 

Rozmowy z reprezentantami Norwegii zobacz w materiałach wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Paweł Ślęzak, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie