Wiemy, kiedy poznamy gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych piłkarzy ręcznych

Inne
Wiemy, kiedy poznamy gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych piłkarzy ręcznych
fot. Cyfrasport

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej będą znani gospodarze trzech turniejów eliminacyjnych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w piłce ręcznej mężczyzn – twierdzą działacze ZPRP. Polska ubiega się o organizację takiej imprezy w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Rywalami Polaków w turnieju nr 1, który podobnie jak dwa pozostałe odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia, będą Tunezyjczycy, Macedończycy i Chilijczycy. Przepustkę do Rio wywalczą po dwie najlepsze drużyny.

 

Holandia rywalem Polaków w barażu el. MŚ 2017

 

Z kuluarowych rozmów wynika, że największym konkurentem biało-czerwonych do uzyskania prawa organizacji tej imprezy jest Tunezja, która w sobotę przegrała w finale mistrzostw Afryki z Egiptem 19:21. Mistrzowie kontynentów mają zapewniony bezpośredni awans do Rio. Decyzję podejmie Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF).

 

Polacy zagrają w preeliminacjach olimpijskich dzięki temu, że zajęli trzecie miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

 

Wcześniej było wiadomo, że w „polskiej” grupie jako przedstawiciel Ameryki zagra Chile. Z kolei Macedonia, dziewiąta w mundialu w Katarze, skorzystała na tym, że mistrzostwo Europy i bezpośrednią kwalifikację do igrzysk wywalczyli w niedzielę Niemcy, po zwycięstwie w finale mistrzostw Europy nad Hiszpanią 24:17. Oba te zespoły miały zapewniony udział w turniejach przedolimpijskich.

 

W trakcie grudniowych mistrzostw świata kobiet szef ZPRP Andrzej Kraśnicki poinformował, że Polska złożyła aplikacje ws. organizacji jednego z turniejów kwalifikacyjnych. Ponieważ piłkarki ręczne nie będą gospodarzem takich zawodów, a zagrają w Astrachaniu w Rosji, jest szansa, że męskie eliminacje odbędą się w Polsce.

 

Oprócz drużyny gospodarzy, miejsce w 12-zespołowej olimpijskiej stawce mają zapewnione: Francja - mistrz świata, Katar - mistrz Azji oraz Argentyna - druga, za Brazylią, drużyna Igrzysk Panamerykańskich, Egipt – mistrz Afryki i Niemcy - mistrz Europy.

 

Skład turniejów przedolimpijskich piłkarzy ręcznych (nieoficjalny):

 

Nr 1: Polska, Macedonia, Chile, Tunezja

 

Nr 2: Hiszpania, Słowenia, Iran, Szwecja

 

Nr 3: Dania, Chorwacja, Norwegia, Bahrajn

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze